Сунак у британському парламенті відмовився від терміну "безпекові запевнення" щодо угоди з Україною

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак, виступаючи у британському парламенті не став вживати терміну "безпекові запевнення" щодо угоди з Україною. Про це повідомляє "Європейська правда".

Сунак під час виступу, присвяченого головним чином ударам по цілях хуситів у Ємені, згадав про свій візит до Києва у минулу п’ятницю.

Він зазначив, що Британія була першою в Європі, хто почав навчати українських солдатів, хто надав Україні основні бойові танки і далекобійні ракети.

"Тепер ми перші, хто дотримує обіцянку, зроблену на минулорічному саміті НАТО разом з іншими країнами надати нові двосторонні безпекові зобов’язання", – сказав Сунак, наголосивши, що місце України в НАТО, а Альянс стане сильнішим з Україною в його рядах.

"Але ці зобов’язання закриють прогалину, доки цей день настане", – заявив прем’єр Британії.

Він також висловив надію, що парламент Британії надішле народу України послання підтримкиш, що "ми стоятимемо як один на підтримку цих зобов’язань". Слова Сунака при цьому зустріли схвальну реакцію британських парламентарів.

Нагадаємо, що в Києві британський прем’єр не вживав терміну "зобов’язання" (commitments), натомість декілька разів повторивши, що йдеться про "безпекові запевнення"  (security assurances).

Як повідомлялося, Зеленський та Сунак підписали договір про безпеку, який діятиме до вступу України в НАТО. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті