Країни ЄС погодили надзвичайний план щодо скорочення споживання газу

Країни Європейського Союзу погодили надзвичайний план щодо скорочення споживання газу. Про це повідомляє DW.

З посиланням на представництво Чехії при ЄС (Чехія головує в Євросоюзі) зазначається, що 26 липня план був більшістю голосів затверджений на спеціальній зустрічі міністрів енергетики країн ЄС у Брюсселі.

Мета нового плану – знизити ризики, які можуть виникнути внаслідок повного припинення постачання газу з росії. Згідно з джерелами в дипломатичних колах, запропонований Єврокомісією план передбачає скорочення національного споживання газу в період з 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року на 15 відсотків.

Крім того, передбачається можливість оголошення тривоги у рамках ЄС у разі широкомасштабного дефіциту газових постачань. Повинні бути також встановлені обов'язкові цільові показники щодо економії споживання газу, причому, порівняно з першим проектом Єврокомісії, бар'єри для цих показників були підвищені, а кількість можливих винятків із плану збільшена.

У повідомленні нагадується, що 25 липня "Газпром" заявив про зупинку ще однієї турбіни Siemens на компресійній станції "Портова", яка відповідає за прокачування газопроводом "Північний потік", пояснивши це необхідністю проведення ремонтних робіт. У зв'язку з виведенням турбіни з експлуатації постачання газу Північним потоком скоротяться з 27 липня до 33 млн куб. м на добу, що становитиме близько 20% від пропускної потужності.

У той же день повідомлялося, що німецька компанія Siemens Energy відправила "Газпрому" видану Канадою експортну ліцензію, що дозволяє ремонтувати, обслуговувати та транспортувати турбіни для компресійної станції "Портова" газопроводу "Північний потік".

Напередодні, 22 липня, міністр економіки ФРН Роберт Хабек звинуватив путіна у використанні газових важелів проти Німеччини. Німецький міністр назвав пояснення москви з приводу турбіни для "Північного потоку", через відсутність якої вона відмовлялася відновити постачання газу, "надуманим аргументом" та "неспроможною грою". "Газпром" має достатню кількість турбін, упевнений Хабек.

Статті

Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Всі статті