Країни Балтії, Чехія та Словаччина заявили про повну підтримку Польші

Представники влади країн Балтії, Чехії та Словаччини у вівторок увечері висловили стурбованість інформацією з Польщі про те, що російська ракета могла впасти на території Польщі. Ці країни заявляють про повну підтримку польської влади, - повідомляє "Польське радіо".

«Мої співчуття нашим польським братам по зброї. Злочинний російський режим випустив ракети, які вцілили не лише по мирним українцям, а й впали на територію НАТО в Польщі. Латвія повністю підтримує польських друзів і засуджує цей злочин», - написав у Твіттері віцепрем’єр Литви Артіс Пабрікс.

Президент Литви Ґітанас Науседа також висловив підтримку Польщі. «Підтримуємо тісний контакт із нашими польськими друзями. Литва рішуче солідарна з Польщею. Кожен дюйм території НАТО має бути захищений!», - написав Науседа у Твіттері.

Міністерство закордонних справ Естонії у Твіттері повідомило, що новини з Польщі «дуже тривожать». «Ми тісно консультуємося з Польщею та іншими членами Альянсу. Естонія готова захищати кожен дюйм території НАТО. Ми повністю солідарні з нашим близьким союзником Польщею», - написали у відомстві.

«Сьогоднішні масовані ракетні удари російської армії по Україні чітко показують, що Росія хоче продовжувати тероризувати її народ і знищувати країну. Якщо Польща підтвердить, що ракети також влучили по її території, це буде чергова ескалація з боку Росії. Ми твердо підтримуємо нашого союзника по ЄС і НАТО», – написав прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хеґер написав: «Словаччина дуже стурбована останніми новинами про вибухи в польській місцевості Пшеводув. Я зв’язався з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравєцьким, щоб висловити нашу солідарність і повну підтримку. Ми будемо консультуватися з польською владою та іншими союзниками щодо цієї справи».

Як повідомлялося, у Пентагоні "продовжують вивчати питання" щодо падіння російських ракет у Польщі.

Статті

Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Всі статті