Столтенберг: перемога України у війні є умовою для обговорення її членства в НАТО

Умовою будь-якого змістовного обговорення членства України в НАТО є її перемога у війні над росією. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга під час пресконференції.

Він зазначив, що зараз союзники по Альянсу згодні з кількома важливими речами. Зокрема, вони підтримують політику відкритих дверей, а також членство України в НАТО в майбутньому.

"Ми всі згодні, що Україна стане членом цього Альянсу. І ми всі згодні, що союзники по НАТО та Україна повинні вирішити, коли настане час запросити Україну стати членом Альянсу", - додав Столтенберг.

За його словами, країни-члени НАТО вважають, що найбільш термінове завдання зараз - забезпечити перемогу України як суверенної та незалежної держави.

"Бо якщо президент Путін (російський диктатор Володимир Путін - ред.) виграє цю війну, то питання про членство більше не обговорюватиметься взагалі. Тому основна увага має бути зосереджена на тому, як забезпечити перемогу України, і це є умовою для будь-якого змістовного обговорення подальшого членства", - наголосив генсек.

Нагадаємо, Україна очікує, що переломним стане саміт НАТО у Вільнюсі, який відбудеться 11-12 липня. Західні лідери заявляють про можливість запрошення України до Альянсу за підсумками зустрічі. Таку ідею вже підтримав президент Польщі Анджей Дуда.

Водночас, Україна хоче отримати і гарантії безпеки, які зможуть стримати росію від повторного нападу до того, як Україна стане частиною НАТО. Перші домовленості розраховують затвердити також на майбутньому саміті.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті