Столтенберг: Альянс веде переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї через загрозу, що зростає з боку РФ та Китаю

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс веде переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї через загрозу, що зростає з боку РФ та Китаю. Як пише "Європейська правда", про це Столтенберг заявив в інтерв'ю The Telegraph.

За його словами, між членами Альянсу проводяться консультації щодо виведення ракет зі сховищ та приведення їх у бойову готовність. Він закликав використовувати прозорість як фактор стримування.

"Я не буду вдаватися в оперативні деталі щодо того, скільки ядерних боєголовок має бути в бойовому складі, а скільки – на зберіганні, але ми повинні консультуватися щодо цих питань. Це саме те, що ми робимо", – зазначив Столтенберг.

Генсек НАТО вказав, що ядерна прозорість має бути наріжним каменем ядерної стратегії НАТО, щоб підготувати Альянс, тому що "світ, в якому РФ, Китай та КНДР мають ядерну зброю, а НАТО не має, є більш небезпечним".

Він попередив, що Пекін, зокрема, інвестує значні кошти в сучасні озброєння, в тому числі у свій ядерний арсенал, який, стверджує Столтенберг, зросте до тисячі боєголовок вже до 2030 року.

"А це означає, що в недалекому майбутньому НАТО може зіткнутися з чимось, з чим Альянс ніколи раніше не мав справу, а саме з двома ядерними потенційними супротивниками – Китаєм та Росією. Звичайно, це має наслідки", – додав генсек.

Він наголосив, що Сполучені Штати та європейські союзники наразі модернізують ядерні сили стримування перед обличчям зростаючої загрози з боку РФ.

"США модернізують свої гравітаційні бомби для ядерних боєголовок, які вони мають в Європі, а європейські союзники модернізують літаки, які будуть призначені для ядерної місії НАТО", – пояснив Столтенберг.

Нещодавно міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський припустив, що РФ потенційно може тримати у Калінінградській області близько 100 тактичних ядерних боєголовок. У квітні Сікорський казав, що не бачить причин для занепокоєння щодо можливості застосування РФ ядерної зброї в Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті