Становить загрозу для всіх нас: у МЗС Австрії заявили про небезпечність і аморальність ядерних погроз

Жодна країна не має погрожувати застосуванням ядерною зброєю, адже це не лише надзвичайно небезпечно, а й морально неприйнятно та є порушенням міжнародного права. Про це з посиланням на Міністерство закордонних справ Австрії повідомляє РБК-Україна.

"Погрози ядерною зброєю надзвичайно небезпечні. Вони не тільки абсолютно морально неприйнятні, вони також знижують поріг гальмування для інших і явно порушують міжнародне право. Немає альтернативи ядерному роззброєнню, тому що поки існує ця жахлива зброя, вона становить загрозу для всіх нас. Ми повинні знищити його, перш ніж воно знищать нас", - сказав міністр закордонних справ Александер Шалленберг.

При цьому ризики ядерного конфлікту чи аварії залишаються значними, оскільки РФ погрожує застосувати ядерну зброю у рамках загарбницької війни проти України. Окрім цього, посилюється ядерна риторика на Корейському півострові, а також зростає напруженість у Південно-Китайському морі та Південній Азії.

Так, в усіх державах, які мають ядерну зброю, вона модернізується, і ознаки вказують на нову гонку ядерних озброєнь, хоч і з більшою кількістю гравців, ніж під час холодної війни, і тому набагато небезпечнішу.

"Небезпека ядерної ескалації - навмисної чи випадкової - вища, ніж була протягом тривалого часу. Настав час раз і назавжди розвіяти небезпечний міф про те, що ядерна зброя створює безпеку, навіть якщо вона призначена для стримування. Вона становить ризик для всіх нас і не знає кордонів", - додав Шалленберг.

За його словами, договір про заборону ядерної зброї створює правову основу і показує, що такий шлях можливий.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті