Стало відомо, які строки отримали блогерки з Києва, що знімали роботу ППО в столиці

Чотирьом жителькам Києва, яких звинувачували у поширенні в інтернеті забороненої інформації про Збройні сили України в умовах воєнного стану, оголосили вироки суду і призначили по 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1-3 роки. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Чотирьох жінок затримали у травні за те, що під час ракетних атак Росії по території столиці вони зняли роботу систем ППО і поширили відео у соцмережах. Щодо них порушили справи за ч. 2 ст. 114-2 КК України. Санкція статті передбачає ув'язнення терміном від 5 до 8 років. У липні провадження стосовно блогерок надійшли на розгляд районних судів Києва.

Під час досудового слідства всі фігурантки визнали свою вину у повному обсязі. Тож судовими вироками затверджено угоди про визнання винуватості. Кожній з обвинувачених суд призначив 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном на строк від 1 до 3 років.

Такі вироки блогеркам не означають уникнення від відповідальності за правопорушення.

Як пояснили Суспільному у пресслужбі Київської міської прокуратури, суд врахував обставини, що жодна з обвинувачених раніше не притягувалась до відповідальності. Підсудні висловили щире каяття через висвітлення роботи ППО і визнали свою провину.

Якщо жінки вчинять новий злочин у період іспитового терміну, вони відбуватимуть покарання вже за ґратами.

Крім того, згідно з вироками суду, на блогерок покладені певні обов'язки: вони мають періодично відмічатися в органах пробації, не виїжджати за кордон без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання, роботи чи навчання.

У разі невиконання засудженими своїх обов'язків, іспитовий термін скасують і громадянки отримають реальне ув’язнення.

Як повідомлялося, навколо Києва створено найпотужнішу у світі систему ППО, але є одна проблема. 

Статті

Країна
05.11.2024
19:21

Процедура оформлення інвалідності потребує реформи. Уряд пропонує зміну вивіски

Ті, хто не має пожиттєвого статусу людини з інвалідністю і мають продовжувати свій статус регулярно, як правило – щороку, не знають, що робитимуть з січня 2025, коли уряд пообіцяв ввести в дію незрозумілі і непояснені зміни.
Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Всі статті