США розсекретять розвіддані про походження COVID-19

Палата представників США одноголосно проголосувала за розсекречення розвідданих про походження COVID-19, що стало яскравим підтвердженням двопартійної підтримки у третю річницю з моменту початку смертоносної пандемії. Про це повідомляє "Голос Америки".

Законопроект, схвалений 419 голосами "за" (проти не проголосував ніхто) буде направлений президенту Джо Байдену на підпис.

Дебати були короткими та по суті. Їхня суть зводилася до того, що в американців є питання про те, звідки виник смертельний вірус, і що можна зробити, щоб запобігти спалахам у майбутньому.

«Американська громадськість заслуговує на відповіді з усіх аспектів пандемії COVID-19», – заявив голова Комітету палати з розвідки республіканець Майкл Тернер.

За його словами, це включає питання про те, «як було створено цей вірус і, зокрема, чи це було природним явищем або результатом лабораторної діяльності». Йдеться, зокрема, про дослідження та іншу діяльність у лабораторіях та випадки хвороби серед учених.

Вимога розсекречення особливу увагу приділяє інформації, пов'язаній з Уханьским інститутом вірусології у Китаї. Документ вказує на «потенційний зв'язок» між дослідженнями, що проводилися там, і спалахом COVID-19, який ВООЗ оголосила пандемією 11 березня 2020 року.

Американські розвідслужби розходяться в думках про те, чи мав місце лабораторний витік вірусу, чи він перейшов від тварин до людини.

На думку експертів, правда про походження пандемії коронавірусу, який забрав життя більше мільйона американців, стане відома в кращому разі через багато років, а може залишиться таємницею назавжди.

Законопроект, внесений республіканським сенатором Джошем Хоулі, раніше вже схвалив Сенат США.

У разі підписання Байденом протягом 90 днів має бути розсекречена, як сказано в документі, «будь-яка інформація, що стосується потенційних зв'язків між Уханьським інститутом вірусології та походженням коронавірусної хвороби».

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті