США розкрили колись таємну підтримку української індустрії дронів

За словами офіційних осіб США, розробка нового покоління дронів революціонізувала спосіб ведення воєн. Про це пише The New York Times із посиланням на анонімних американських чиновників.

Окрім технічної підтримки, США витратили значні кошти, в тому числі $1,5 мільярда, надісланих у вересні минулого року, щоб стимулювати виробництво безпілотників в Україні.

Джейк Салліван, радник президента США з питань національної безпеки, заявив, що ця підтримка має «реальний стратегічний вплив» на війну.

«Ми бачили, як БпЛА стають все більш центральним елементом боротьби в Україні й будуть центральним елементом усіх майбутніх боїв», — сказав Салліван.

Він також зауважив, що робота над безпілотниками почалася після першого контрнаступу ЗСУ восени 2022 року, коли стали очевидні межі звичайних можливостей України. Робота також тривала й у 2023 році.

Однак, як пише газета з посиланням на джерела, контрнаступ 2023 року став для них «важким уроком», адже російські дрони атакували танки та бронемашини, надані США і Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля. Після цього у США збільшили підтримку українських виробників безпілотників.

Крім того, Вашингтон також відправив в Україну працівників розвідки для допомоги в розробці програми та працював над налагодженням звʼязків між американськими технологічними компаніями й українськими виробниками безпілотників.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті