США провели з Індією "конструктивні обговорення" щодо обмеження цін на російську нафту

Сполучені Штати та Індія провели конструктивні обговорення пропозиції щодо обмеження цін на російську нафту. Про це заявив 26 серпня заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо, повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що Індія та Китай збільшили закупівлю нафти у росії після вторгнення в Україну за ціною, нижчою від ринку, тоді як західні санкції підштовхнули глобальну інфляцію до найвищого за останні роки рівня і завдали збитків доходам європейських та американських компаній, пов'язаних з торгівлею російською нафтою.

Країни «Великої сімки» прагнуть запровадити механізм обмеження цін на експорт російської нафти до 5 грудня, коли набудуть чинності санкції Європейського Союзу, які забороняють морський імпорт російської нафти, - зазначається у повідомленні.

"У мене була дуже конструктивна розмова з моїми індійськими колегами про пропозицію про верхню цінову межу, я також багато розмовляв з представниками індійського бізнес-сектору", - сказав Адейемо в Нью-Делі 26 серпня, виступаючи на прес-конференції.

Пропозиція обмежити ціни на російську нафту спрямована на скорочення доходів від продажу нафти, які москва використовує для фінансування свого вторгнення в Україну, і водночас забезпечити достатню світову пропозицію за доступними цінами, сказав Адейемо.

«Це дозволить, як і раніше, використовувати європейські та американські сервіси... для закупівлі та транспортування російської нафти», – сказав він.

Адейемо також сказав, що боротьба з інфляцією є пріоритетом для Сполучених Штатів, і що країна також хоче забезпечити адекватне постачання світових ринків нафти.

"Ми дуже стурбовані тим, що 5 грудня доступ до російської нафти для всього світу зменшиться, що потенційно може призвести до підвищення цін", - сказав Адейемо.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті