США провели з Індією "конструктивні обговорення" щодо обмеження цін на російську нафту

Сполучені Штати та Індія провели конструктивні обговорення пропозиції щодо обмеження цін на російську нафту. Про це заявив 26 серпня заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо, повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що Індія та Китай збільшили закупівлю нафти у росії після вторгнення в Україну за ціною, нижчою від ринку, тоді як західні санкції підштовхнули глобальну інфляцію до найвищого за останні роки рівня і завдали збитків доходам європейських та американських компаній, пов'язаних з торгівлею російською нафтою.

Країни «Великої сімки» прагнуть запровадити механізм обмеження цін на експорт російської нафти до 5 грудня, коли набудуть чинності санкції Європейського Союзу, які забороняють морський імпорт російської нафти, - зазначається у повідомленні.

"У мене була дуже конструктивна розмова з моїми індійськими колегами про пропозицію про верхню цінову межу, я також багато розмовляв з представниками індійського бізнес-сектору", - сказав Адейемо в Нью-Делі 26 серпня, виступаючи на прес-конференції.

Пропозиція обмежити ціни на російську нафту спрямована на скорочення доходів від продажу нафти, які москва використовує для фінансування свого вторгнення в Україну, і водночас забезпечити достатню світову пропозицію за доступними цінами, сказав Адейемо.

«Це дозволить, як і раніше, використовувати європейські та американські сервіси... для закупівлі та транспортування російської нафти», – сказав він.

Адейемо також сказав, що боротьба з інфляцією є пріоритетом для Сполучених Штатів, і що країна також хоче забезпечити адекватне постачання світових ринків нафти.

"Ми дуже стурбовані тим, що 5 грудня доступ до російської нафти для всього світу зменшиться, що потенційно може призвести до підвищення цін", - сказав Адейемо.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті