США побудують в Австралії завод із виробництва HIMARS для України

США планують побудувати окремий завод із виробництва боєприпасів для реактивних систем залпового вогню HIMARS. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на публікацію The Wall Street Journal.

Зазначається, що завод планують відкрити на території військової бази на околиці Сіднея. Швидке витрачання боєприпасів в Україні та на Близькому Сході ускладнило можливості оборонної промисловості США оперативно поповнювати запаси. Адміністрація президента Джо Байдена прагне створити кілька додаткових виробничих ліній у союзних країнах для виготовлення ракет.

Компанія Lockheed Martin, яка займається виробництвом ракет GMLRS для РЗСО HIMARS, планує найняти австралійських інженерів, навчити робочий персонал і передати Канберрі необхідні технології для виробництва боєприпасів. Наразі ракети GMLRS виробляються тільки на одному заводі в штаті Канзас.

За даними WSJ, перша партія боєприпасів для HIMARS буде частково збиратися на заводі в США, а потім проходити остаточне складання в Австралії. Випробування першої партії з десяти ракет австралійського виробництва планують почати наприкінці 2025 року. До 2030 року місцеве виробництво має зрости до тисячі боєприпасів на рік.

"Нам потрібно виробляти не 300 GMLRS на рік, а 3000", - заявив маршал авіації Австралії Леон Філліпс.

Як повідомлялося, Пентагон відкритий для передачі ATACMS більшої дальності Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті