США можуть надати Україні крилаті ракети великої дальності JASSM - ЗМІ

Адміністрація президента США Джо Байдена “відкрита” для відправки в Україну крилатих ракет великої дальності JASSM, що додасть отриманим Україною F-16 більшої бойової потужності, оскільки прагне отримати подальший імпульс у боротьбі з Росією. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на Politico та три джерела в адміністрації Байдена.

Зазначається, що готовність Білого дому надати Україні ракети “повітря-поверхня” з’явилася на тлі успішної наземної операції України всередині Росії.

За словами одного з чиновників адміністрації Байдена, остаточне рішення щодо відправки ракет наразі немає, однак адміністрація зараз працює над складними деталями. Йдеться про перевірку передачі чутливих технологій і забезпечення того, щоб українські літаки могли запускати ракету вагою близько 1088 кг (2400 фунтів), яка несе боєголовку вагою понад 453 кг (1000 фунтів).

Пентагон відмовився коментувати, чи схвалив він передачу ракети, пише видання.

“Ми розглядаємо низку варіантів, щоб задовольнити потреби України в безпековій допомозі, однак у нас немає інформації, щоб надати”, — сказав речник Пентагону Джефф Юргенсен.Як відзначає видання, ракети повітряного базування дадуть українським військово-повітряним силам можливості, якими володіють лише кілька інших країн: запуск крилатої ракети на відстань понад 320 км (200 миль) з винищувача четвертого покоління американського виробництва.

Поки тривають переговори в Білому домі та Пентагоні, представник адміністрації попередив, що потрібно виконати багато роботи, перш ніж будь-які ракети справді досягнуть України, включно з тим, щоб переконатися, що наявні в Києві літаки радянських часів і щойно поставлені F-16 можуть запускати ракету по цілях на відстані понад 370 км (230 миль).

Пентагон вже працює з Україною над цими технічними питаннями, повідомили двоє людей.

JASSM, розроблені компанією Lockheed Martin і вперше прийняті на озброєння на початку 2000-х років, дуже рідко використовувалися США в бойових діях, також США ділилися цією зброєю лише з кількома близькими союзниками.

Виробник ракет Lockheed Martin поставив ВПС США і союзникам понад 4100 ракет JASSM у різних конфігураціях за ці роки, а нова виробнича лінія в Алабамі виробляє близько 45 ракет на місяць, щоб досягти мети в 7200 ракет, згідно з даними Пентагону.

Нагадаємо, у Білому домі анонсували нові пакети військової допомоги Україні. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті