США дозволили Україні бити американською зброєю по РФ на глибину не більше 100 км - Washington Post

США обмежили глибину застосування американського озброєння по території РФ 100 кілометрами від російсько-українського кордону. Про це пише газета Washington Post із посиланням на двох українських чиновників, які говорили на умовах анонімності, - повідомляє ВВС.

Зазначається, що 20 червня представник Пентагону Чарлі Дітц пояснив, що США дали Києву згоду на використання американського озброєння для ударів у відповідь по території РФ там, де російська армія робить спроби вторгнутися на територію України. Це включає дозвіл використовувати американські ППО для того, щоб збивати російські літаки, які перебувають у повітряному просторі РФ, але збираються атакувати територію України, додав Дітц.

"Це не питання географії або певного радіусу [застосування озброєння], це питання здорового глузду, - заявив Дітц. - Якщо Росія атакує Україну з-за кордону, то Україна повинна мати можливість завдати удару у відповідь по об'єктах, які атакують її, перебуваючи з того боку кордону".

Однак до цієї 100-кілометрової зони не потрапляють ключові російські авіабази, з яких злітають літаки, що несуть коректовані авіабомби, - вони становлять тепер найбільшу небезпеку і для військових, і для цивільних, зазначають джерела Washington Post.

Заборона на застосування американського озброєння для ударів по території РФ, що діяла два роки, дала їй змогу створити захищену зону, з якої вона обстрілювала прикордонні райони України, нагадує видання.

Отриманий три тижні тому дозвіл "виразно змінив ситуацію, особливо безпосередньо на лінії фронту", цитує Washington Post джерело в українських військових колах. Зокрема, на неї вплинуло знищення за допомогою американських HIMARS російських комплексів С-300/С-400 недалеко від кордону. Ракетні обстріли Харкова після цього припинилися, цитує видання мера міста Ігоря Терехова.

Як повідомлялося, раніше в Пентагоні заявили, що ЗСУ можуть бити зброєю США по всій території РФ, а не тільки біля Харківської області.

Напередодні глава Офісу Президента України Андрій Єрмак із послом США в Україні Бріджит Брінк обговорював дозвіл застосовувати американську зброю по військових цілях у РФ.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті