США дозволили бити по РФ "на відстань до 300 км" - Боррель

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель стверджує, що США дозволили Україні завдавати ударів по російській території на глибину до 300 кілометрів. Про це він заявив за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі, повідомляє "Європейська правда".

На питання про те, чому адміністрація Джо Байдена вирішила розблокувати далекобійні удари по Росії саме зараз, Боррель сказав: "Адміністрація Байдена дозволила застосування своєї на відстань до 300 кілометрів углиб російської території".

"Тобто йдеться про радіус у 300 кілометрів. Це не так і багато, якщо говорити про відстань, це не велика відстань, вона не сягає далеко вглиб країни, але це рішення адміністрації. Чому вони ухвалили це рішення зараз, а не до виборів? Я не знаю", – додав він.

Зазначається, що топдипломат ЄС не уточнив свого джерела інформації, позаяк офіційні американські посадовці досі не підтверджують дозволу Україні бити американською зброєю по Росії.

Також Боррель повторив, що в Євросоюзі кожна країна самостійно ухвалює рішення стосовно використання своєї зброї Україною.

"Сьогодні не було жодного рішення щодо цього. Кожна країна робитиме так, як вважає за доцільне. Американська адміністрація тривалий час говорила "ні", й цього разу вона сказала "так", – підсумував він.

Раніше ЗМІ повідомили, що президент США Джо Байден вперше дав дозвіл Україні застосувати далекобійну американську зброю – ракети ATACMS – по території РФ.

Також повідомлялося, що у Байдена відмовились прямо підтвердити дозвіл на застосування Україною далекобійних ракет по території РФ. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті