Сприяти поверненню близько 20 тисяч українських дітей із Росії буде низка країн. Зокрема Катар, ПАР і Ватікан

На конференції в канадському Монреалі низка держав зобов’язалася надавати Україні допомогу у поверненні її громадян із російського полону та депортації. Про це пише французьке видання "Le Monde", - інформує "Теlegraf".

Зокрема, йдеться про близько 20 тисяч українських дітей, переміщених до Росії під час війни.

"Південна Африка, Ватикан і Катар у середу на конференції в Монреалі пообіцяли виступити як посередники у сприянні поверненню з Росії близько 20 тисяч українських дітей, переміщених в результаті війни", – йдеться у публікації.

Згідно з новим "Монреальським зобов’язанням щодо повернення українців" Доха також взяла на себе зобов’язання разом з Литвою служити транзитною країною, щоб сприяти поверненню українців, викрадених у Росії.

Катар, давній посередник у цьому непростому питанні, з липня 2023 року допомагає репатріювати українських дітей, переміщених до Росії та на території, які перебувають під російською окупацією з початку вторгнення у лютому 2022 року. Вирішальну роль у посередництві в обміні російських та українських військовополонених гратимуть Об’єднані Арабські Емірати.

"Монреальські зобов’язання визначають заходи, які ми колективно вживемо, щоб повернути цих людей додому. Росія в процесі русифікації змінила імена цих дітей, відправила їх у різні табори, щоб спробувати стерти їхню українську ідентичність. Той факт, що ми сьогодні скоординували свої дії, є величезним кроком уперед", — заявила на пресконференції міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Сімдесят країн, які зібралися протягом двох днів у Монреалі, також пообіцяли співпрацювати у зборі даних, щоб допомогти Україні ідентифікувати зниклих дітей, а також військовополонених. Київ вимагає повернення майже 20 тисяч неповнолітніх, "депортованих або насильно переміщених" до Росії з початку вторгнення, і цю цифру багато спостерігачів вважають заниженою.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті