Радбез ООН збереться на засідання – обговорить російські псевдореферендуми в Україні

Рада Безпеки ООН збереться у вівторок на відкрите засідання у Нью-Йорку на вимогу делегацій США та Албанії після звернення України до голови Радбезу у зв’язку з псевдореферендумами, організованими окупаційними силами РФ в Україні Початок засідання запланований на 15-ту годину за східноамериканським часом (о 22-й за Києвом), підтвердили Укрінформу в Постійному представництві України при ООН.

«Для нас важливо, щоб Рада Безпеки виконувала свій мандат у контексті розвитку подій, пов’язаних із проведенням росією фіктивних референдумів на тимчасово захопленій українській території», - зауважили в українській дипломатичній місії в Нью-Йорку.

В офіційному листі з проханням провести засідання, який українська делегація надіслала напередодні голові Радбезу, містилося посилання на дві статті Статуту ООН. Зокрема, йшлося про статтю 34, яка дозволяє РБ ООН розслідувати конфлікт або ситуацію, яка може призвести до загострення міжнародної обстановки, а також статтю 35 – про можливість будь-якій державі доводити до відома Ради інформацію про наявність та розвиток такої ситуації.

Очікується, що під час зустрічі з доповіддю виступить заступниця генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло. Україна також візьме участь у засіданні.

Як повідомлялося, у вівторок представники Європейського парламенту, які представляють практично всі ключові політичні групи, виступили із спільною заявою, засудивши незаконні фейкові «референдуми», які росія намагається провести на тимчасово захоплених територіях України.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті