Швейцарський банк Credit Suisse заморозив російські активи майже на 19 млрд доларів

Швейцарський банк Credit Suisse стверджує, що після початку російського широкомасштабного вторгнення в Україну заморозив російські активи на суму понад 17,5 мільярда швейцарських франків (близько 19 мільярдів доларів). Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на газету Tages-Anzeiger.

Як йдеться у повідомленні, загалом російські активи у Швейцарії оцінюються приблизно у 46 міліардів франків. Таким чином, на рахунках у Credit Suisse заморожено понад третину всіх активів. При цьому лише невелика частина з них – близько 4 мільярдів – належить людям, які перебувають у списку санкцій Євросоюзу. Швейцарія та низка інших країн, що не входять до ЄС, приєдналися до введених санкцій.

Частина решти 13,6 мільярда франків – як пише газета – належить людям, внесеним до списків санкцій в інших юрисдикціях, таких як США. Серед них, як стверджує видання, мільярдер Віктор Вексельберг, який має рахунок у Credit Suisse, але не може вивести гроші навіть попри те, що у списку санкцій ЄС його немає.

Ще одна частина цих грошей може належати російському Центробанку або прямо Російської Федерації.

Газета зазначає, що в іншому швейцарському банку UBS заморожено близько 7,5 мільярдів російських активів, тобто більш ніж удвічі менше, ніж у Credit Suisse.

Дані надійшли на тлі повідомлень про проблеми, які зазнає банк Credit Suisse. Минулого року компанія отримала найбільший у своїй історії збиток. Газета ставить питання, чи це пов'язано зокрема з втечею російських капіталів після початку війни.

Точних даних про те, скільки російських активів зараз заморожено у країнах, які запровадили санкції, немає. Наприкінці минулого року Єврокомісія називала суму понад 60 мільярдів євро. Теоретично в країнах Заходу має бути заморожено близько 300 мільярдів євро коштів російського Центробанку, проте на даний момент уряди країн ЄС повідомляють про те, що виявили лише частину цієї суми. У будь-якому випадку 17,5 мільярдів франків – істотна сума навіть на тлі всіх російських активів, що потенційно підпадають під обмеження, - зазначається в повідомленні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті