Швейцарський банк Credit Suisse заморозив російські активи майже на 19 млрд доларів

Швейцарський банк Credit Suisse стверджує, що після початку російського широкомасштабного вторгнення в Україну заморозив російські активи на суму понад 17,5 мільярда швейцарських франків (близько 19 мільярдів доларів). Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на газету Tages-Anzeiger.

Як йдеться у повідомленні, загалом російські активи у Швейцарії оцінюються приблизно у 46 міліардів франків. Таким чином, на рахунках у Credit Suisse заморожено понад третину всіх активів. При цьому лише невелика частина з них – близько 4 мільярдів – належить людям, які перебувають у списку санкцій Євросоюзу. Швейцарія та низка інших країн, що не входять до ЄС, приєдналися до введених санкцій.

Частина решти 13,6 мільярда франків – як пише газета – належить людям, внесеним до списків санкцій в інших юрисдикціях, таких як США. Серед них, як стверджує видання, мільярдер Віктор Вексельберг, який має рахунок у Credit Suisse, але не може вивести гроші навіть попри те, що у списку санкцій ЄС його немає.

Ще одна частина цих грошей може належати російському Центробанку або прямо Російської Федерації.

Газета зазначає, що в іншому швейцарському банку UBS заморожено близько 7,5 мільярдів російських активів, тобто більш ніж удвічі менше, ніж у Credit Suisse.

Дані надійшли на тлі повідомлень про проблеми, які зазнає банк Credit Suisse. Минулого року компанія отримала найбільший у своїй історії збиток. Газета ставить питання, чи це пов'язано зокрема з втечею російських капіталів після початку війни.

Точних даних про те, скільки російських активів зараз заморожено у країнах, які запровадили санкції, немає. Наприкінці минулого року Єврокомісія називала суму понад 60 мільярдів євро. Теоретично в країнах Заходу має бути заморожено близько 300 мільярдів євро коштів російського Центробанку, проте на даний момент уряди країн ЄС повідомляють про те, що виявили лише частину цієї суми. У будь-якому випадку 17,5 мільярдів франків – істотна сума навіть на тлі всіх російських активів, що потенційно підпадають під обмеження, - зазначається в повідомленні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті