Шольц повідомив, що Німеччина допоможе Україні і разом з країнами G7, і з власного бюджету

Німеччина продовжить надавати Україні військову підтримку як з власного бюджету, так і разом з партнерами по G7. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером після їх переговорів у Берліні 28 серпня, повідомляє Укрінформ.

«У проєкті бюджету на наступний рік передбачено і буде на двосторонню військову підтримку Україні 4 млрд євро. Додатково ми разом з країнами G7 надамо Україні 50 млрд доларів кредиту», - сказав глава німецького уряду, додавши, що це має забезпечити гарантовану, надійну фінансову підтримку.

Кредит, нагадав він, буде покриватися прибутками від заморожених активів російського центрального банку, як було домовлено в червні на саміті Групи в Італії. Шольц упевнений, що це є непростим завданням, але його цілком можливо реалізувати. За його словами, всі сторони хочуть дуже швидко запустити цей механізм. Зараз представники всіх зацікавлених держав інтенсивно працюють над технічними умовами, зокрема, німецький канцлер провів консультації з керівництвом Єврокомісії щодо європейської частки, з керівниками інших партнерів по Сімці.

«Вірю, що ми найближчим часом ми зможемо з'ясувати технічні вимоги», - сказав Шольц.

Канцлер запевнив, що попри намагання останнім часом посіяти сумніви в готовності його держави продовжувати допомогу Києву, Німеччина й надалі надаватиме свою фінансову, економічну, політичну та військову підтримку Україні так довго, як це буде потрібно. Він додав, що Німеччина є найбільшим в Європі постачальником допомоги, і планує таким залишатися.

На запитання щодо можливості передачі Україні нових видів озброєнь, зокрема, далекобійних ракет, глава німецького уряду сказав, що жодних нових рішень наразі немає.

Раніше цього дня Стармера прийняв федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті