Шольц підкреслює: Німеччина продовжить підтримувати Україну

2022 рік пройшов під знаком єдності та сили. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у новорічному зверненні до співгромадян у суботу, 31 грудня, наголосивши, що перед війною в Україні "Європейський Союз і НАТО виявили давно не бачену згуртованість", - повідомляє DW.

Шольц констатував, що путін веде "імперіалістичну, загарбницьку війну в центрі Європи" і пов'язана з нею "зміна епох" піддала і Німеччину суворим випробуванням. Багато хто сьогодні занепокоєний через війну та страждання українського народу, проте "історія 2022 року пов'язана не лише з війною, горем і турботами", - продовжив канцлер.

"Путін не захопив Україну за кілька днів, як планував. Навпаки: українці хоробро захищають свою батьківщину - у тому числі і завдяки нашій допомозі. І ми продовжуватимемо підтримувати Україну", - пообіцяв глава уряду ФРН.

При цьому він зазначив, що Німеччина не дозволила шантажувати себе, "коли Росія влітку перекрила вентиль". У зв'язку з цим федеральний канцлер нагадав про введення в дію в середині грудня першого терміналу для прийому зрідженого газу в порту Вільгельмсхафена, який має гарантувати незалежність Німеччини від російських поставок блакитного палива.

"Цей новий термінал і необхідні для нього з'єднання наші інженери та фахівці спорудили менш ніж за 200 днів", - підкреслив Шольц, додавши, що найближчим часом у Німеччині мають бути введені в дію інші ЗПГ-термінали: у Лубміні, Штаді та Брунсбюттелі. 

Іншою важливою темою, яку торкнувся Шольц у своєму зверненні, стала надзвичайна готовність німців підтримати українців, які змушені залишити батьківщину, рятуючись від війни. За словами канцлера ФРН, кількість волонтерів, які допомагають українським біженцям, склала в 2009 році по всій Німеччині 29 млн осіб.

"Така Німеччина на початку цього нового року! Сильна країна. Країна, яка швидко та ефективно працює над створенням благополучного, безпечного майбутнього", - заявив Шольц, нагадавши про заходи фінансової підтримки населення, які покликані допомогти німцям легше пережити наслідки кризи, викликаної різким зростанням цін.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті