Шмигаль розповів, на скільки відсотків Україна готова до опалювального сезону

В Україні стан підготовки до опалювального сезону сягає 60%.Про це під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Укрінформ.

"Стан підготовки до опалювального сезону зараз 60%", - зазначив Шмигаль.

За його словами, з травня в Україні працює штаб з підготовки до зими, який створив уряд.

Глава уряду зауважив, що наразі вже відремонтовані 4 атомні енергоблоки, 9 енергоблоків теплових електростанцій, 6 гідроагрегатів. До початку опалювального сезону Міненерго поставлено чітке завдання - повернути в енергосистему 1,7 ГВт потужностей, додав він.

"Накопичуємо енергоресурси. Газ у сховищах 11,7 млрд м куб газу, це 80% від запланованих обсягів. На складах маємо 1,5 млн тон вугілля із запланованих 1,8 млн тон»" - запевнив Шмигаль.

За його словами, від початку року в Україні відремонтували 14, 5 тис. км повітряних ліній, відновили понад 60% пошкоджених теплоелектростанцій, ТЕЦ, котелень.

Прем’єр-міністр зауважив, що наразі триває закупівля комунальної техніки для 12 регіонів, які цього потребують, на 50 млн грн, залучаються кошти міжнародних партнерів.

"Єдність на всіх рівнях – це запорука нашої сили і стійкості, можливість подолання всіх проблем і викликів", - переконаний Шмигаль.

Зазначалося, що для відновлення, ремонту та захисту об’єктів енергетики Держагентство з відновлення вже скерувало 10 млрд грн. Також Україна отримала допомогу США у розмірі 897 млн доларів, а ще близько 166 млн євро на рішення цих питань скерував Європейський фонд енергетичної підтримки України.

Як повідомлялося, на Донеччині належне проходження опалювального періоду 2023/24 років неможливе у дев’яти громадах. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті