Щольц запевнив, що Путін не досягне своїх цілей в Україні та розкритикував його "мирні" ініціативи

Шлях до миру в України буде важким і довгим, але Путін не досягне своїх цілей в Україні. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц під час виголошення в Бундестазі 26 червня урядової заяви щодо Європейської ради та саміту НАТО, - повідомляє Укрінформ.

«Путін має визнати: своєї мети здолати Україну на полі бою він не досягне», - підкреслив глава німецького уряду.

Шольц прокоментував нещодавні «мирні пропозиції» російського очільника, в яких він, зокрема, вимагає від України віддати свої території, провести «демілітаризацію» і унеможливити таким чином свій захист від агресій у майбутньому.

«Той, хто вірить, що це …. принесе сталий мир в Європу, той, напевно, дивився дуже багато Russia Today», - зауважив політик.

Він підкреслив: Росія не хоче миру, але Україна, на яку напали, хоче миру, справедливого, без страху перед новою агресією, тому є Мирний план України, Саміт миру в Швейцарії.

«Ми маємо пройти перший крок… Шлях буде довгим і важким. Але проведення такої конференції було правильним», - сказав канцлер.

За його словами, свідомо були поставлені на порядок денний гуманітарні питання, щоб забезпечити якнайширший міжнародний консенсус. Подібні заходи, переконаний Шольц, можу зблизити позиції.

«Росія повинна відчувати чіткі очікування міжнародної спільноти», - вважає канцлер.

Він привітав відкриття переговорів України з ЄС щодо членства. Згадав конференцію в Берліні, де було досягнуто дуже багато цілком конкретних домовленостей і продемонстровано готовність німецького бізнесу інвестувати. Політик назвав це добрим і важливим знаком. Він також високо оцінив саміт G7 в Італії, де були досягнуті «дуже далекосяжні результати», зокрема, щодо виділення 50 млрд доларів для України.

«Це - чіткий меседж, ми використовуємо доходи з заморожених російських активів для того, щоби створити важіль, який дозволить нам швидко та вчасно надати гроші для військової допомоги, для відбудови та економічного співробітництва, а також гуманітарних проєктів», - сказав Шольц. Він додав, що розрахунок російського президента на те, що через дискусії та фіскальні обмеження з боку країн ЄС і США допомога Україні провалиться, «був зламаний рішеннями саміту G7».

Водночас він повторив, що в питанні військової допомоги Києву Німеччина, НАТО не повинні і не стануть стороною конфлікту, це вирішується в тісній кооперації планів.

«Через те, що ми робимо для України, НАТО не стане стороною конфлікту, ми не переходимо межу», - підкреслив глава уряду ФРН. Щодо ювілейного саміту НАТО він зазначив, що трансатлантична безпека продовжить мати центральне значення, «і тоді, коли ми думаємо про безпекові перспективи України».

Шольц також засудив демарш депутатів з правопопулістської і крайньої лівої партій, які були відсутні в сесійній залі під час виступу Президента України Володимира Зеленського в Бундестазі . «Це було неправильно, боягузливо та недостойно цього парламенту», - підкреслив канцлер.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті