Сербія відмовилася від російських винищувачів і закупила французькі на $3 млрд

Сербія відмовилася від російських винищувачів і закупила французькі на $3 млрд. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

«Росія продовжує втрачати ринок озброєнь Сербії - однієї з останніх лояльних країн Європи, яка не приєдналася до санкцій і закуповувала зброю в Москві з радянських часів. Замість закупівлі російських винищувачів, яка обговорювалася з 2021 року, влада Сербії вирішила придбати французькі Rafale», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що контракт на поставку 12 літаків на суму 2,7 млрд євро ($3 млрд) підписали в четвер президенти Сербії та Франції Александр Вучич і Емманюель Макрон.

Ця угода покладе початок «стратегічним змінам» у Сербії, заявив Макрон на спільній із Вучичем прес-конференції. Він додав, що місце Сербії - в Європейському союзі.

Як повідомляє Bloomberg, під час візиту Макрона було підписано понад 10 угод про інфраструктурні проекти, постачання критичної сировини, а також про потенційний розвиток у Сербії атомної енергетики.

Контракт на винищувачі, які замінять сербським ВПС старіючий парк російських МіГ-29, було погоджено остаточно лише за кілька годин до прильоту Макрона. Франція хотіла «певних гарантій» від Белграда, повідомив Вучич, маючи на увазі непередачу технологій Росії.

У 2018-20 рр. Белград отримав із РФ чотири вертольоти Мі-35М, шість винищувачів МіГ-29, три транспортні вертольоти Мі-17В-5, зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С1», 30 танків Т-72МС і 30 бронетранспортерів БРДМ-2МС. 

За словами Вучича, Франція наполягає на тому, щоб Сербія приєдналася до санкцій проти Росії. «Ми підтримуємо територіальну цілісність України», але приєднання до обмежень Заходу - не варіант, заявив Вучич.

Наприкінці 2021 року Міноборони Сербії повідомляло, що розглядає два варіанти поповнення флоту ВПС. Крім Rafale військові вивчали російські винищувачі. Але після введення санкцій обслуговувати російські МіГ-29 стало неможливо, скаржився Вучич у лютому минулого року. «З Росії не можна імпортувати практично нічого, що пов'язано з військовими цілями», - говорив він.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті