Сенат США проголосував за розгляд законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню

Верхня палата Конгресу США змогла зібрати необхідну кількість голосів для того, щоб перейти до розгляду законодавства про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню в загальному розмірі $95 мільярдів. Процедурне голосування відбулося в четвер 8 лютого, повідомляє Укрінформ.

Так, 67 сенаторів проголосували за рішення, яке забезпечить подальший процес розгляду й ухвалення документа, 32 висловилися проти. Для того, щоб рішення вважалося ухваленим, 100-мандатному Сенату необхідно отримати щонайменше 60 голосів.

"Це дуже добре, що Сенат щойно проголосував за те, щоб перейти до розгляду законопроєкту про додаткове фінансування потреб національної безпеки. Це є дуже гарним першим кроком", - заявив за результатами голосування лідер демократичної більшості сенатор Чак Шумер.

Очікується, що найближчим часом верхня палата Конгресу США голосуватиме за сам проєкт закону, аби передати його потім на розгляд Палати представників.

Нагадаємо, законопроєкт передбачає понад $60 мільярдів як підтримку України, а також приблизно $35 мільярдів допомоги Ізраїлю та іншим союзникам США.

Як повідомлялося, 7 лютого Сенат США провалив законопроект про захист кордонів та допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. 

Також повідомлялося, що президент США Джо Байден заявив республіканцям про свою готовність до серйозних змін у міграційній політиці, та закликав їх не блокувати допомогу Україні. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті