Сейм Польщі підтримав створення держкомісії з розслідування російського впливу в країні. Комісія буде карати

Сейм Польщі схвалив законопроєкт про створення державної комісії з розслідування російського впливу в країні. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Комісія буде наділена повноваженнями прокурора і судді. Вона зможе накладати покарання, зокрема десятирічну заборону на обіймання державних посад, пов'язаних із контролем польського бюджету.

За створення комісії проголосували 234 депутати, 219 висловилися проти, ще один утримався. Тепер законопроєкт має схвалити президент Польщі Анджей Дуда, який переобрався 2020 року від партії "Право і Справедливість". Поки незрозуміло, чи зробить він це, пише Associated Press.

Критики вважають, що законопроєкт спрямований проти опозиції напередодні осінніх виборів до Сейму. Нинішня правляча партія "Право і Справедливість" звинувачує Дональда Туска - прем'єр-міністра Польщі в 2007-2014 роках, а зараз лідера опозиційної "Громадянської платформи" - у "занадто дружньому ставленні до Росії" та укладанні вигідних для неї газових контрактів.

Туск назвав тих, хто проголосував за створення комісії, боягузами, які порушили демократичні принципи зі страху втратити владу. Він закликав поляків вийти на продемократичні марші 4 червня.

Експерти побоюються, що комісія зможе карати "будь-кого, хто критикуватиме нинішній політичний або економічний порядок", оскільки визначення "російського впливу" дуже розпливчасте.

Як повідомлялося, Польща вносить зміни в Конституцію для арешту заморожених російських активів у розмірі 1 млрд євро.

Статті

Світ
24.01.2025
18:29

Трамп пообіцяв показати Путіну кузькіну мать. Перший тиждень роботи нової адміністрації США

“У мене немає іншого вибору, крім як обкласти високими податками, тарифами і санкціями все, що продає Росія Сполученим Штатам та іншим країнам-учасницям”
Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Всі статті