Сейм Латвії затвердив націоналізацію "Будинку Москви" в Ризі

Сейм Латвії затвердив передачу культурно-ділового центру "Дім Москви" в центрі Риги у власність Латвії 11 січня. Про це повідомляє Delfi.

"У четвер, 11 січня, Сейм в остаточному читанні ухвалив закон "Про дії з нерухомістю, яка необхідна для усунення загрози державній безпеці", який обумовлює процес перейняття в державну власність Будинку Москви - будівлі в Ризі на вулиці Маріяс, 7. Подальшу долю будівлі до 31 березня визначить уряд - не виключено, що об'єкт нерухомості буде продано на аукціоні", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за проголосували 70 депутатів, проти були 11 депутатів, уникли участі в голосуванні 9 депутатів.

Розгляд законопроєкту ініціювала Комісія Сейму з національної безпеки, очолювана депутатом Айнаром Латковскісом ("Нова Єдність").

Аргументи на користь націоналізації будівлі були такими: під прикриттям культурних заходів та освіти за інтересами в "Будинку Москви" відбувалися політичні заходи, що загрожують національній безпеці. Ліквідація "Будинку Москви", який є символом російської політики щодо співвітчизників, усуне загрозу нацбезпеці та державності Латвії.

Тим часом агентство LETA пише, що "Будинок Москви" може бути продано на аукціоні, а виручені кошти буде передано Україні. 

Російська влада ситуацію поки що не коментувала.

Уточнюється, що культурно-діловий центр "Дім Москви" розташований у центрі Риги. Власник будівлі - уряд Москви. 

Раніше повідомлялося, що глава МЗС Латвії попередив, що загроза Європі від РФ залишиться, навіть якщо Україна звільнить свою територію.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті