СБУ затримала агента російського ГРУ, який шпигував за артпозиціями ЗСУ під Слов’янськом

Служба безпеки затримала ще одного агента російської воєнної розвідки  на Донеччині, який шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари. Про це повідомляє СБУ.

Так, 39-річного місцевого безробітного російська спецслужба завербувала через соцмережі.  Основним його завданням було з’ясувати позиції ствольної та реактивної артилерії ЗСУ, яка тримає під вогневим контролем штурмові групи окупантів, що намагаються прорватися на Слов’янському напрямку.

Також ворога цікавили координати українських блокпостів на ключових автошляхах регіону.

Агент об’їжджав місцевість, де приховано фіксував локації українських оборонців, а потім «звітував» окупантам.

Зв’язок з російським гру він здійснював через «зв’язкового» -  колишнього мешканеця Лимана, який після тимчасового захоплення міста приєднався до окупаційних угруповань рф і наразі воює на східному фронті.

Після ворожих обстрілів агент мав провести дорозвідку в районах можливих «прильотів» і скоригувати повторні атаки по регіону.

Співробітники СБУ викрили зрадника і затримали на спробі передачі розвідданих агресору. У ньго вилучено мобільний телефон із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь кремля.

Слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
13.04.2025
18:00

Російський прем'єр-міністр «ДНР» спростував заяви Пушиліна про швидке перетворення «республіки» на квітучий сад. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок "ДНР" відвідав російський Ростов-на-Дону, де з трибуни чергового пропагандистського форуму про "відродження" окупованих територій України намалював утопічну картину світлого майбутнього Донбасу.
Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Всі статті