СБУ: На Донеччині 83 педагогам оголосили підозру у співпраці з ворогом

На Донеччині з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 83 педагогам повідомлено про підозру у добровільній співпраці з ворогом. Про це на брифінгу сказала керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа, - повідомляє Укрінформ.

«Починаючи з 2022 року, з повномасштабного вторгнення, 83 педагогам було повідомлено про підозру у добровільній співпраці з ворогом. Вже 79 справ скеровано до суду, і є три вироки», - сказала Прищепа.

Вона зазначила, що Служба безпеки системно викриває колаборантів, які допомагають окупантам запроваджувати російські «стандарти освіти» в тимчасово захоплених районах сходу України.

Так, зловмисниками виявились керівники відділу освіти та навчально-виховних закладів Маріуполя. Викрито начальницю «отдела общего образования управления образования администрации города Мариуполя ДНР». За словами Прищепи, ця колаборантка приймає адміністративні рішення, здійснює організаційно-розпорядчі та господарські функції, веде антиукраїнську пропаганду та організовує перепідготовку вчителів за вимогами РФ.

Інший фігурант - перший проректор «Федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования «Мариупольский государственный университет имени А.И. Куинджи». На своїй посаді зловмисник займається послідовним переведенням освіти на російські стандарти, перепідготовкою викладачів на курсах підвищення кваліфікації у російських вишах. Навчання в університеті проводиться за навчальними посібниками загарбників, а українські документи про освіту змушують нострифікувати. Водночас у навчальному закладі систематично відбуваються пропагандистські заходи на підтримку війни та президента країни-окупанта.

«Під час зустрічей зі студентами та абітурієнтами керівництво цього фейкового університету позиціонує навчальний заклад як російський, закликає до консолідації з Москвою заради перемоги Росії, збираються кошти для бойовиків», - розповіла співробітниця СБУ.

Вона додала, що також задокументовано злочинну діяльність директорок «Мариупольского профессионального машиностроительного лицея» та «Центра детского и юношеского творчества г. Мариуполя». Ці зрадниці також активно співпрацюють з окупантами та насаджують українським дітям «російський патріотизм», розміщують в освітньо-виховних закладах пропагандистську літературу та агітаційні матеріали.

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти України.

За словами Прищепи, зловмисниками виявились також керівники навчально-виховних закладів у Маріупольському районі, селищах Хлібодарське та Володарське.

Так, підозру від СБУ отримали директори шкіл №47 та №59 Маріуполя, керівники Хлібодарської та Володарської школи №1. За їхнім керівництвом у навчальних закладах в учнів формуються знання та світогляд, спрямовані на возвеличування РФ та кремлівського диктатора, заперечуються українські культурні цінності, розпалюється ненависть до України.

Усім названим зловмисникам повідомлено про підозру за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті