З кожної гривні 50 копійок йдуть на армію - Шмигаль про держбюджет 2023

Основним пріорітетом у державному бюджеті на 2023 рік стане безпека та оборона України, на яку піде половина коштів. Другим пріорітетом будуть соціальні програми для населення. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Кабінету міністрів 13 вересня.

"У бюджеті, який ми подаємо, є один головний пріоритет - оборона та безпека нашої країни. 1 трлн 136 млрд гривень або майже 50% всього бюджету буде спрямовано саме для сектору безпеки й оборони", - сказав він.

Ці гроші підуть на зарплати військових, забезпечення армії, ремонти й закупівлі техніки та зброї. У порівняння з бюджетом, який подавався на 2022 рік, зростання видатків на безпеку й оборону буде більш ніж у 4 рази.

Другим пріоритетом є соціальні програми. За словами Шмигаля, пенсії, субсидії, допомога малозабезпеченим родинам, виплати ВПО, витрати на медицину та освіту складають ще 35% від всіх видатків у проекті бюджету, а це більше 800 млрд гривень.

Також передбачається збільшення фінансування Пенсійного фонду з бюджету на більш ніж 30 млрд гривень.

"Іншими словами: з кожної бюджетної гривні 50 копійок піде на армію та безпеку, ще 35 копійок - на соціальні виплати, медицину та освіту. Все зрозуміло й прозоро", - сказав прем'єр.

Інші видатки будуть скорочуватися. Так, зменшаться видатки на органи державної влади - скоротиться кількість чиновників, а також їхні зарплати та премії.

Шмигаль повідомив, що видатки на утримання органів держвлади, за винятком силових структур, буде скорочено на 11,6 млрд гривень у порівнянні з 2022 роком.

Окрім того, буде створено бюджетний Фонд ліквідації наслідків збройної агресії у розмірі не менше 19 млрд гривень.

"Там плануємо акумулювати конфісковані кошти росії та росіян, а також міжнародну допомогу на швидке відновлення. Також передбачено додаткову дотацію на компенсацію витрат для місцевих бюджетів у зв’язку з війною у розмірі 24 млрд гривень", - сказав прем'єр.

У 2023 році доходи України складуть 1,28 трлн гривень, тоді як видатки заплановані на рівні 2,57 трлн гривень. Так, щомісячний дефіцит бюджету оцінюється у понад 3 млрд доларів.

"Уже зараз більше третини бюджету нам допомагають фінансувати міжнародні союзники. Зі свого боку ми докладаємо максимум зусиль, щоб фінансова підтримка партнерів продовжувалась у 2023 році", - додав він.

Нагадаємо, Кабмін схвалив проект держбюджету на 2023 рік. 14 вересня планується його реєстрація у Раді.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті