Румунія закликала НАТО відповісти на інциденти, коли ракети й дрони РФ залітають до країн Альянсу

НАТО має ухвалити "надійну та скоординовану" відповідь на інциденти, коли у повітряний простір Альянсу потрапляють російські ракети або дрони, випущені по Україні. Про це заявив міністр оборони Румунії Анджел Тилвар, повідомляє ЛІГА з посиланням на  Reuters.

Як повідомляється, у середу, 18 вересня, у румунській столиці Бухаресті зустрілися очільники оборонних відомств держав східного флангу НАТО. Ці країни неодноразово заявляли, що дії РФ у Чорноморському регіоні та за його межами "є джерелом глибокого занепокоєння".

"Країни Бухарестської дев'ятки глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет у повітряний простір НАТО, у Польщі, Румунії, Латвії, а також ескалацією напруженості на східному фланзі НАТО", – заявив Тілвар.

Тому, продовжив міністр, необхідна "надійна та скоординована" відповідь на рівні союзників, а також потрібне якнайшвидше впровадження ротаційної моделі протиповітряної оборони та комплексної моделі протиракетної оборони.

А заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський заявив, що потрібно буде розглянути питання про знищення безпілотників, які входять у повітряний простір союзників, під час жовтневої зустрічі очільників оборонних відомств країн НАТО.

За словами чиновника, вже підтверджено гібридні атаки на союзників, а також участь Білорусі у діях РФ.

Бухарестська дев'ятка – це ініціатива дев'яти країн-членів НАТО з Центральної та Східної Європи, в яку входять Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Чехія.

Нагадаємо, у НАТО не побачили "навмисного нападу" через падіння "шахеда" в Румунії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті