Румунія створить центр підготовки українських пілотів на F-16 і підтримає вступ України до ЄС

Українські пілоти увійдуть у "першу хвилю" навчання на винищувачах F-16 у Румунії. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час спільної прес-конференції з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом 10 жовтня.

"Є надзвичайно важливе рішення про підготовку в Румунії для F-16. Створюється центр підготовки пілотів. Ми обговорили, як прискорити таку підготовку і домовились, що українські пілоти будуть включені до "першої" хвилі навчання", - сказав президент.

Також Зеленський заявив про запуск нового маршруту для експорту агропромислової продукції з нашої країни через території Молдови та Румунії.

"І вже скоро запрацює зерновий коридор з України через Молдову в Румунію. І це взірець того, як багато ми можемо зробити разом. Що матиме значне, високе значення не лише для нас, а й для Європи та світу вцілому", - повідомив президент України.

Його колега, Клаус Йоганніс, заявив, що Румунія підтримує початок переговорів про вступ України до ЄС до кінця 2023 року. 

"Сьогодні я підтвердив політичну та практичну підтримку Румунії щодо початку переговорів про вступ до Європейського Союзу України та Республіки Молдова до кінця 2023 року. Я особисто виступатиму за це рішення в Європейській Раді у грудні", - сказав Йоганніс.

Водночас президент Румунії підкреслив важливість впровадження всеосяжних реформ  в Україні, необхідних для вступу до Європейського Союзу, для “забезпечення стійкості держави та українського суспільства”.

Також сторони підписали двосторонню декларацію, про безпекову співпрацю, зокрема в регіоні Чорного моря, підтримку Формули миру, розширення економічної та логістичної взаємодії, транспортних зв’язків, спрощення процедур перетину кордону, відкриття нових пунктів пропуску на кордоні.

Як повідомлялось раніше, румунські ЗМІ пишуть про скасування або перенесення засідання парламенту, під час якого анонсувалося звернення Зеленського.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті