Румунія отримає від ЄС понад 100 мільйонів євро на розширення портів для українського експорту

Єврокомісія схвалила програму допомоги Румунії на суму 126 млн євро для підтримки портів, які зіткнулися зі збільшенням потоків після початку російського вторгнення в Україну. Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії, - пише "Економічна правда".

"Цей захід має полегшити торгівлю України в межах плану дій ЄС "Шляхи солідарності", - заявили в Єврокомісії.

Програма діятиме до 31 грудня 2024 року.

Згідно з програмою, допомога надаватиметься у формі грантів на суму до 10 мільйонів євро логістичним компаніям, що працюють у румунських портах.

Так, йдеться про порти Констанца, Галац, Джурджа на східному кордоні ЄС; Поарта-Альба, Мідія та Наводаріканал - Дунай - Чорне море, а також про "порти-супутники" Констанци - Мідія та Мангалія у Сулінському каналі.

Румунія повідомила Єврокомісії, що підтримає компанії в румунських портах для інвестування в додаткові логістичні потужності для переробки товарів, які відхилилися від їхніх звичайних торгових маршрутів через війну РФ проти України.

За словами віцепрезидента Єврокомісії з конкурентної політики, таким чином Румунія зможе скоротити "вузькі місця", які виникли через раптове збільшення кількості товарів, котрі прибувають до портів узбережжя Дунаю та Чорного моря.

За її словами, допомога дасть можливість портовим операторам обробляти та зберігати товари, тим самим знижуючи блокаду, викликану війною РФ проти України.

"Це зробить внесок у план дій ЄС "Шляхи солідарності", не порушуючи конкуренцію на єдиному ринку", - резюмувала Вестагер.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті