Росія відвела 80% військ від кордону з Фінляндією та країнами Балтії заради війни в Україні - ЗМІ

Авторитетний журнал Foreign Policy інформує з посиланням за західних військових, що росія відвела від своїх кордонів з Фінляндією і країнами Балтії близько 80% угруповання, що знаходилося там. Про це повідомляє ВВС News 29 вересня.

Як пише видання, до вторгнення в Україну в цьому регіоні було близько 30 тис. російських військовослужбовців, але москві довелося направити на війну більшість із них, щоб поповнити тяжкі втрати.

У публікації цитуються два неназвані європейські співробітники оборонних відомств, які вважають, що в районі Калінінграда та балтійського регіону залишилося лише близько 6 тис. російських військових. Це число може змінитися в результаті оголошеної в росії мобілізації, але покликані на службу резервісти, ймовірно, будуть погано навчені та споряджені, пишуть журналісти Foreign Policy.

"Передислокація з цього регіону за останні сім місяців була дуже значною, - сказав виданню неназваний військовий чиновник однієї зі скандинавських країн. - росія багато десятиліть тримала у нас сухопутне угруповання, яке зараз практично випарувалося".

При цьому чиновник зазначив, що росія, як і раніше, зберігає в регіоні потужну повітряну присутність, і від української війни практично не постраждав Північний флот, який видання називає "перлиною російської морської могутності". Але москва переміщає з регіону деяку іншу військову техніку, у тому числі системи ППО та ракети, розташовані біля Санкт-Петербурга, – про це нещодавно повідомляв фінський громадський мовник Yle.

Як пише Foreign Policy, значна кількість військовослужбовців, які були перекинуті з регіону Балтії на український фронт, належали до 6-ї загальновійськової армії, яка зазвичай відповідає за захист кордонів росії з країнами Балтії та Фінляндії. В Україні ж цій армії доручили воювати на Харківщині, де нещодавно російські сили зазнали серйозної поразки.

"Передислокація сухопутних військ була необхідна через катастрофічний брак навчених військових", - написав виданню Харрі Охра-ахо, колишній голова фінської військової розвідки, який зараз є радником міністерства оборони країни. – До загрози з боку НАТО це не має жодного стосунку. Насправді цієї загрози не було, вона існувала тільки в риториці російських лідерів".

При цьому колишні співробітники європейських оборонних відомств сказали Foreign Policy, що в довгостроковій перспективі росія становить загрозу регіону, особливо невеликим країнам Балтії. Вони очікують, що незалежно від результату війни в Україні, москва відновить свій військовий потенціал у Західному військовому окрузі.

"Сьогодні російська загроза Балтії не та, що була рік тому, оскільки армія РФ дуже втратила боєздатність, - сказав виданню Джим Таунсенд з американського аналітичного центру Center for a New American Security. - Але невеликі країни Балтії не можуть собі дозволити розслабитися тільки тому, що росія зараз не показує себе добре”.

Як раніше повідомлялося, налякані вибухами в Криму рашисти провели передислокацію.

Статті

Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Донецьк
31.10.2024
07:53

До Донецька повертаються люди, щоб продати квартири

Усі, хто їде до Донецька, знають, що без російського паспорта вхід до будь-якої «державної» установи закрито. Тому насамперед вони йдуть у паспортний стіл та подають документи на набуття російського громадянства. «Продамо квартиру і порву цей...
Світ
30.10.2024
08:00

«Київський «гросмейстер» намагається знову обвести нас навколо пальця». Російські ЗМІ про Україну

Навіть якщо уявити, що Росія взимку припинить завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі, владі України буде надзвичайно важко пройти зимовий період без потрясінь
Всі статті