Росія відвела 80% військ від кордону з Фінляндією та країнами Балтії заради війни в Україні - ЗМІ

Авторитетний журнал Foreign Policy інформує з посиланням за західних військових, що росія відвела від своїх кордонів з Фінляндією і країнами Балтії близько 80% угруповання, що знаходилося там. Про це повідомляє ВВС News 29 вересня.

Як пише видання, до вторгнення в Україну в цьому регіоні було близько 30 тис. російських військовослужбовців, але москві довелося направити на війну більшість із них, щоб поповнити тяжкі втрати.

У публікації цитуються два неназвані європейські співробітники оборонних відомств, які вважають, що в районі Калінінграда та балтійського регіону залишилося лише близько 6 тис. російських військових. Це число може змінитися в результаті оголошеної в росії мобілізації, але покликані на службу резервісти, ймовірно, будуть погано навчені та споряджені, пишуть журналісти Foreign Policy.

"Передислокація з цього регіону за останні сім місяців була дуже значною, - сказав виданню неназваний військовий чиновник однієї зі скандинавських країн. - росія багато десятиліть тримала у нас сухопутне угруповання, яке зараз практично випарувалося".

При цьому чиновник зазначив, що росія, як і раніше, зберігає в регіоні потужну повітряну присутність, і від української війни практично не постраждав Північний флот, який видання називає "перлиною російської морської могутності". Але москва переміщає з регіону деяку іншу військову техніку, у тому числі системи ППО та ракети, розташовані біля Санкт-Петербурга, – про це нещодавно повідомляв фінський громадський мовник Yle.

Як пише Foreign Policy, значна кількість військовослужбовців, які були перекинуті з регіону Балтії на український фронт, належали до 6-ї загальновійськової армії, яка зазвичай відповідає за захист кордонів росії з країнами Балтії та Фінляндії. В Україні ж цій армії доручили воювати на Харківщині, де нещодавно російські сили зазнали серйозної поразки.

"Передислокація сухопутних військ була необхідна через катастрофічний брак навчених військових", - написав виданню Харрі Охра-ахо, колишній голова фінської військової розвідки, який зараз є радником міністерства оборони країни. – До загрози з боку НАТО це не має жодного стосунку. Насправді цієї загрози не було, вона існувала тільки в риториці російських лідерів".

При цьому колишні співробітники європейських оборонних відомств сказали Foreign Policy, що в довгостроковій перспективі росія становить загрозу регіону, особливо невеликим країнам Балтії. Вони очікують, що незалежно від результату війни в Україні, москва відновить свій військовий потенціал у Західному військовому окрузі.

"Сьогодні російська загроза Балтії не та, що була рік тому, оскільки армія РФ дуже втратила боєздатність, - сказав виданню Джим Таунсенд з американського аналітичного центру Center for a New American Security. - Але невеликі країни Балтії не можуть собі дозволити розслабитися тільки тому, що росія зараз не показує себе добре”.

Як раніше повідомлялося, налякані вибухами в Криму рашисти провели передислокацію.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті