Росія відвела 80% військ від кордону з Фінляндією та країнами Балтії заради війни в Україні - ЗМІ

Авторитетний журнал Foreign Policy інформує з посиланням за західних військових, що росія відвела від своїх кордонів з Фінляндією і країнами Балтії близько 80% угруповання, що знаходилося там. Про це повідомляє ВВС News 29 вересня.

Як пише видання, до вторгнення в Україну в цьому регіоні було близько 30 тис. російських військовослужбовців, але москві довелося направити на війну більшість із них, щоб поповнити тяжкі втрати.

У публікації цитуються два неназвані європейські співробітники оборонних відомств, які вважають, що в районі Калінінграда та балтійського регіону залишилося лише близько 6 тис. російських військових. Це число може змінитися в результаті оголошеної в росії мобілізації, але покликані на службу резервісти, ймовірно, будуть погано навчені та споряджені, пишуть журналісти Foreign Policy.

"Передислокація з цього регіону за останні сім місяців була дуже значною, - сказав виданню неназваний військовий чиновник однієї зі скандинавських країн. - росія багато десятиліть тримала у нас сухопутне угруповання, яке зараз практично випарувалося".

При цьому чиновник зазначив, що росія, як і раніше, зберігає в регіоні потужну повітряну присутність, і від української війни практично не постраждав Північний флот, який видання називає "перлиною російської морської могутності". Але москва переміщає з регіону деяку іншу військову техніку, у тому числі системи ППО та ракети, розташовані біля Санкт-Петербурга, – про це нещодавно повідомляв фінський громадський мовник Yle.

Як пише Foreign Policy, значна кількість військовослужбовців, які були перекинуті з регіону Балтії на український фронт, належали до 6-ї загальновійськової армії, яка зазвичай відповідає за захист кордонів росії з країнами Балтії та Фінляндії. В Україні ж цій армії доручили воювати на Харківщині, де нещодавно російські сили зазнали серйозної поразки.

"Передислокація сухопутних військ була необхідна через катастрофічний брак навчених військових", - написав виданню Харрі Охра-ахо, колишній голова фінської військової розвідки, який зараз є радником міністерства оборони країни. – До загрози з боку НАТО це не має жодного стосунку. Насправді цієї загрози не було, вона існувала тільки в риториці російських лідерів".

При цьому колишні співробітники європейських оборонних відомств сказали Foreign Policy, що в довгостроковій перспективі росія становить загрозу регіону, особливо невеликим країнам Балтії. Вони очікують, що незалежно від результату війни в Україні, москва відновить свій військовий потенціал у Західному військовому окрузі.

"Сьогодні російська загроза Балтії не та, що була рік тому, оскільки армія РФ дуже втратила боєздатність, - сказав виданню Джим Таунсенд з американського аналітичного центру Center for a New American Security. - Але невеликі країни Балтії не можуть собі дозволити розслабитися тільки тому, що росія зараз не показує себе добре”.

Як раніше повідомлялося, налякані вибухами в Криму рашисти провели передислокацію.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Світ
16.04.2025
13:57

«Трамп і Зеленський загнали себе в становище заручників». Російські ЗМІ про Україну

«Відносне затишшя з боку західних політиків щодо удару по Сумах також свідчить про зміни в підходах Вашингтона і Брюсселя до тиску на Росію"...
Всі статті