Росія розробила дрон «Гарпія-3» за участю китайських фахівців - Reuters

Росія розробила і випробувала нові безпілотники за участю китайських спеціалістів, - повідомляє Reuters із посиланням на два джерела з європейської розвідки та документи, отримані агентством, - інформує «Радіо Свобода». 

Білий дім висловив глибоку стурбованість повідомленням про можливе виробництво безпілотників у Китаї.

За даними Reuters, новий дрон G3 («Гарпія-3») був створений і вироблений Іжевським електромеханічним заводом «Купол» - дочірнім підприємством корпорації «Алмаз-Антей». Розробка, виробництво і випробування дрона відбулися за підтримки китайських фахівців. Також повідомляється, що «Купол» налагодив масове виробництво безпілотників на території Китаю.

Згідно з документами, «Гарпія-3» являє собою вдосконалену версію дрона «Гарпія-A1». Апарат здатний долати до двох тисяч кілометрів із корисним навантаженням у 50 кілограмів.

На запити Reuters про коментарі ні «Купол», ні «Алмаз-Антей», ні Міноборони Росії не відповіли. Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що не має інформації про подібний проект.

Представник Ради нацбезпеки США повідомив, що Вашингтон не виявив жодних доказів того, що Китай був обізнаний про проведені транзакції або причетність Пекіна до надання летальної допомоги Росії.

«Але уряд КНР також несе відповідальність за те, щоб його компанії не надавали смертоносну допомогу», - заявив представник Ради нацбезпеки.

Також він наголосив, що США готові негайно вжити заходів щодо китайських компаній, згаданих у матеріалі Reuters, і провести розслідування, щоб з'ясувати, які банки сприяли операціям із російською організацією, що перебуває під санкціями. Вашингтон також має намір узгодити свої дії з європейськими партнерами.

Раніше Reuters повідомляв, що «Купол» збирає на заводі в Іжевську дрони «Гарпія-А1» з використанням китайських двигунів і деталей. З липня 2023 року по липень 2024 року було випущено понад дві з половиною тисячі «Гарпій».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
12.03.2025
11:46

«Прийнятний варіант для нас один - повна капітуляція Києва». Російські ЗМІ про Україну

"Київ у такий спосіб також намагається продемонструвати, що має можливості завдавати ударів по російській столиці. Думаю, це велика помилка Зеленського".
Країна
11.03.2025
10:42

Павло Лакійчук: У наших  оборонців є реальні шанси перехопити ініціативу на Донеччині

Суть боротьби на Курщині полягає в тому, щоб нанести максимальний урон противнику. З військової точки зору утримувати там якісь населені пункти немає сенсу, головне — завдати максимальних втрат. З цієї точки зору операція залишається успішною
Донбас
09.03.2025
18:22

Союз непорушний російських журналістів... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу вкотре довели, що  вони не є самостійними гравцями на інформаційному полі. Так, на «офіційних» сайтах «ДНР» і «ЛНР» з'явилося інтерв'ю голови Спілки журналістів Росії...
Всі статті