Російський віце-прем'єр визнав, що пільгова іпотека для окупованих регіонів України обходиться російському бюджету в сотні мільярдів рублів

Пільгова іпотека для окупованих регіонів України обходиться російському бюджету в сотні мільярдів рублів. Про це синхронно написали ЗМІ окупованого Донбасу з посиланням на заяву віце-прем'єра РФ Марата Хуснулліна.

«Усі зобов'язання держави щодо іпотеки будуть виконані. Незалежно від того, яка банківська ставка. Для нас це дуже непросте рішення, бюджету воно обходиться в сотні мільярдів рублів», - сказав російський чиновник.

Як повідомлялося раніше, іпотечна програма на окупованих територіях України відрізняється від загальноросійської. Так, у РФ придбати житло в іпотеку можна тільки в регіоні проживання покупця. Іпотека ж в анексованих областях України розрахована на приїжджих росіян, які бажають оселитися на «нових територіях». «Пільгова іпотека в нових регіонах надається для всіх громадян Росії віком від 18 років. Важливий момент: при купівлі житла прописка в цих регіонах необов'язкова. Побудувати будинок або придбати квартиру в Луганську, Донецьку, Мелітополі, Генічеську або іншому населеному пункті чотирьох суб'єктів може як житель цих областей і республік, так і житель будь-якого іншого регіону країни, який бажає оселитися на нових територіях», - йдеться в повідомленні міністерства фінансів країни-агресора.

Звісно, взяти кредит на купівлю житла можуть і українці, які опинилися на окупованій території і втратили свої будинки та квартири через російську агресію. Але навіть під пільгову ставку (2 % річних) вони не зможуть купувати житло за запропонованими забудовниками цінами - максимально розмір іпотечного кредиту дорівнює 6 мільйонам рублів.Приблизно стільки ж коштує однокімнатна квартира, придбана на стадії котловану.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті