Російський суд засудив жителя Херсонщини до 14 років за вбивство колаборанта
Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав 61-річного мешканця Херсонської області Миколу Олійника винним у підготовці вбивства проросійського керівника адміністрації села Веселе в окупованій Запорізькій області. Про це повідомляють російські ЗМІ.
Як повідомляється, Миколу Олійника засудили до 14 років позбавлення волі. Перші три роки він має провести у в’язниці, а також сплатити штраф у розмірі 200 тисяч рублів.
"Олійника засуджено за статтями про участь у терористичній організації та підготовку теракту, при цьому звинувачення в незаконному обігу зброї знято. Про яку "терористичну організацію" йдеться, не уточнюється", - йдеться у повідомленні..
За версією російського слідства, Олійника нібито намагалася завербувати Служба безпеки України, яка передала йому автомат і боєприпаси для вбивства проросійського чиновника. За обвинуваченням, чоловік "чекав на слушну нагоду" для скоєння злочину, але був затриманий у жовтні 2023 року.
Сам Олійник стверджує, що не читав свідчення, які підписував, оскільки адвокат сказав йому, що там "все нормально".
За даними організації "Меморіал", у чоловіка до затримання був діагностований рак шлунку, який вимагав спеціалізованого лікування. На початку 2022 року Олійник виїжджав до Запоріжжя для обстеження.
Під час судового процесу Олійник утримувався у СІЗО-1 Ростова-на-Дону, а потім був переведений у СІЗО-2 Таганрога – вважається одним із найжорстокіших ізоляторів у Росії, там утримують, зокрема, українських військовополонених та цивільних осіб.
Як повідомлялося, окупанти засудили кримського художника, якого звинуватили у "тероризмі", на 15 років колонії.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС
