Російське ГРУ активно розширяє партнерство з Африкою, перебравши на себе функції ПВК "Вагнер"

Російське ГРУ перебрало на себе функції ПВК "Вагнер" й активно займається розширенням свого партнерства з Африкою. Про це йдеться в доповіді Королівського інституту об'єднаних збройних сил (RUSI) 20 лютого, пише "Дзеркало тижня".

"У документі йдеться, що РФ вдається до нетрадиційних методів для розширення свого впливу, спроб уникнути ізоляції і дестабілізації та ослаблення своїх супротивників. Частина методів пов'язана з ребрендингом групи найманців "Вагнер", яка успішно просуває політику Кремля на Африканському континенті для доступу до природних ресурсів. На думку авторів, у розвитку економічних зв'язків з Африкою та країнами Близького Сходу путін бачить спосіб захиститися від санкцій Заходу та міжнародної ізоляції", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що після смерті Євгєнія Пригожина влітку 2023 року контроль над "Вагнером" отримала російська військова розвідка. Відтоді група функціонує як "Експедиційний корпус", метою якого є послаблення позицій Заходу в Африці та на Близькому Сході. Впроваджувану політику автори доповіді називають "росколоніалізмом", відзначаючи її успіх "у кількох напрямках".

Серед інших загроз для країн-членів НАТО експерти називають реструктуризацію ГУР системи управління набором і підготовкою кадрів, щоб мати можливість впроваджувати їх в європейські країни.А також роботу лідера Чечні Рамзана Кадирова для створення широкої мережі впливу серед чеченського і мусульманського населення в Європі та на Близькому Сході.

Раніше повідомлялось, що в Кіровоградській області затримали шпигуна, який шукав позиції систем ППО і хотів стати "вагнерівцем".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті