Різдвянний Київ у ХІХ-ХХ ст: у столиці відкрили атмосферну виставку

Виставка "Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття" відкрилася у  Музеї історії Києва, - повідомляє кореспондентка "ОстроВа". 

Експозиція складається із 5 тематичних блоків, що одемонструють основні етапи підготовки киян до зимових свят – «Ковзанка», «Кав’ярня-кондитерська», «Кравецька майстерня», «Театральний Київ», «Інтерʼєр помешкання». 

На виставці  представлені цікаві експонати, що є маленькими частинками великої епохи – швейна машинка «Зінгер», яка для багатьох була сімейною реліквією, касовий апарат, що був у побутуванні 100 років тому, старовинні французькі журнали моди, тогочасні деталі жіночого будуару, особисті речі акторки Марії Заньковецької і, звісно, головні атрибути свята – ялинка та новорічний декор. Відповідний настрій відвідувачам допоможуть створити унікальні архівні світлини краєвидів зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва. 

«Сьогодні наближення зимових свят для кожного українця сприймається особливо щемливо та зворушливо, адже вже третій рік поспіль ми зустрічатимемо Різдво та Новий рік в умовах повномасштабної війни з росією. Але навіть у часи найважчих випробувань – у  переживаннях за близьких на фронті, у тривозі за дітей під постійними обстрілами, у постійному стресі від болю втрат – нам важливо зберегти віру в різдвяне диво, у перемогу світла над мороком, у людей і людяність. Саме тому ми продовжуємо знайомити наших гостей з історією та українськими традиціями, дарувати казкові миті дітям і відволікати від сумних думок дорослих. З електрикою чи при свічках, але дух Різдва завітає до Музею», – наголошує Діана Попова, генеральна директорка Музею історії міста Києва. 

Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» триватиме до 26 січня 2025-го. Протягом роботи виставки проводитимуться екскурсії від провідних наукових співробітників Музею і тематичні майстеркласи для дітей і дорослих. 

Кураторка виставки: Таміла Калитенко Художниця виставки: Катерина Костенко 

Експонати для виставки надали: галерея «НЮ АРТ», Аукціонний дім «Епоха», Sigillum. Музей Шереметьєвих, Державний політехнічний музей ім. Бориса Патона при КПІ ім. Ігоря Сікорського, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Київський академічний драматичний театр на Подолі, Київський національний академічний театр оперети.Партнери виставки: «Різдвяні історії», студія дизайну та флористики «LoraShen», «Добропарк», кондитерська компанія «Лукас», «Тобі Шо», Big Wines. 

Графік роботи виставки: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні.

Статті

Світ
11.02.2025
23:37

«Американський план означатиме кінець військового конфлікту на умовах Москви». Російські ЗМІ про Україну

«Сі Цзіньпін прийняв запрошення Путіна приїхати до Москви на День Перемоги, якщо вони домовляться про військовий союз, то Дональд Трамп програє не тільки Україну».
Країна
10.02.2025
16:00

БЗВП у закладах вищої освіти та вступники з окупованих територій: у чому є небезпека

Занепокоєння викликає базова загальновійськова підготовка (БЗВП), яка впроваджується в Україні для студентів вищих навчальних закладів з вересня 2025 року, – зокрема, як вона може вплинути на безпеку абітурієнтів з окупації.
Донбас
09.02.2025
13:27

Бездомним жителям окупованого Донбасу пояснили, що їм не світять навіть «віджаті» у сусідів квартири. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Місцеві ЗМІ розповіли, що всю «безгосподарну» нерухомість буде поділено на три частини. Більшість квартир, найімовірніше, дістанеться відрядженим Кремлем управлінцям і силовикам, потрібні окупаційній владі фахівці рангом нижче теж отримають дах над...
Всі статті