Рішуча підтримка і багатостороння взаємодія: в Китаї заявили про зміцнення зв'язків з Росією на противагу Заходу

Китай має намір зміцнювати стратегічну взаємодію з Росією на світовій арені. Про це заявив міністр закордонних справ КНР Ван Ї в Пекіні за підсумками переговорів із російським колегою Сергієм Лавровим у вівторок, 9 квітня, - пише DW.

"Ми надаватимемо один одному рішучу підтримку і нарощуватимемо нашу багатосторонню взаємодію", - наводять слова Ван Ї російські інформагентства.

Лавров, своєю чергою, зазначив, що відносини РФ та Китаю вийшли на "безпрецедентно високий рівень" і продовжують динамічно розвиватися. "Наше стратегічне партнерство будується на основі принципів поважного, рівноправного, довірчого діалогу, взаємної підтримки з питань, які торкаються корінних інтересів наших країн", - сказав Лавров.

Зустріч глав МЗС відбулася під час дводенного візиту Лаврова до Китаю. Москва та Пекін проголосили стратегічне партнерство "без обмежень" незадовго до повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому 2022 року.

Росія та Китай планують також зміцнювати співробітництво в галузі безпеки в Євразії, щоб протистояти впливу США та Заходу. За словами Лаврова, таке завдання поставив президент РФ Володимир Путін, тож країни домовилися "почати діалог із підключенням інших наших однодумців з цього питання".

Ван Ї закликав Північноатлантичний альянс не поширювати свою діяльність на Азійсько-Тихоокеанський регіон. Москва та Пекін протистоятимуть "гегемонії та політиці сили" і підтримуватимуть "загальнодоступну економічну глобалізацію", а також виступатимуть проти односторонніх санкцій, які "підривають світовий порядок і суперечать тренду глобального розвитку", сказав він.

Видання зазначає, що Китай стикається з дедалі більшим тиском із боку західних країн, які вимагають від нього використати свій вплив на Росію для припинення війни в Україні. США неодноразово застерігали Пекін від надання непрямої допомоги Росії. Так, на початку березня у Брюсселі держсекретар США Ентоні Блінкен заявив журналістам, що "Китай продовжує надавати матеріали для підтримки оборонно-промислової бази Росії".

Як повідомлялося, міністр фінансів США Джанет Єллен завершила чотириденні переговори в Китаї попередженням для банків і експортерів країни, які співпрацюють з Росією, загрозою санкцій США. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті