РФ скористалася наслідками підриву Каховської ГЕС для посилення репресій - Маляр

Окупанти після підриву Каховської ГЕС посилили репресії проти українців, вимагали хабарі за виїзд, знищували документи та майно, і водночас розповідали про успішну "евакуацію". Про це повідомила у Телеграм заступниця міністра оборони Ганна Маляр 14 червня.

"Російські окупанти скористалися трагічними наслідками підриву ними Каховської ГЕС для посилення окупаційного режиму на тимчасово окупованій території Херсонської області. Зокрема, з початком масової евакуації населення із затопленої місцевості командування російських окупаційних військ запровадило додаткові жорсткі фільтраційні заходи з виявлення громадян з проукраїнськими настроями", - написала Маляр.

Заступниця міністра оборони України розповіла, що ворог встановив жорсткі перевірки на блокпостах і за виїзд змушували платити значні суми, а також віддавати цінні речі й коштовності, виявлені під час обшуків.

Російські окупанти конфісковували, знищували українські документи мирних жителів і викрадали майно з покинутих домівок.

"Водночас представники російських окупаційних адміністрацій під час знімання пропагандистських відеороликів так званими журналістами цинічно заявляли про нібито здійснення успішної організованої евакуації цивільного населення, хоча жодних практичних заходів для цього вжито не було", - додала Маляр.

Також ворог забороняв роботу волонтерів, які надавали гуманітарну допомогу постраждалим.

Як повідомлялося, росіяни дозволяють евакуацію із затопленої Голої Пристані на Херсонщині тільки за хабар. 

Статті

Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Країна
05.11.2024
19:21

Процедура оформлення інвалідності потребує реформи. Уряд пропонує зміну вивіски

Ті, хто не має пожиттєвого статусу людини з інвалідністю і мають продовжувати свій статус регулярно, як правило – щороку, не знають, що робитимуть з січня 2025, коли уряд пообіцяв ввести в дію незрозумілі і непояснені зміни.
Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Всі статті