РФ під виглядом печива ввозить золото з Судану для фінансування війни в Україні - CNN

Росія контрабандою вивозить золото із Судану для подальшого фінансування війни в Україні. Про це повідомляє CNN.

Першою ознакою контрабанди став літак, який вилетів із Судану до росії через кілька днів після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Причому у документах було зазначено, що борт перевозить вантаж печива.

"Судан експортує печиво рідко чи взагалі ніколи", - зазначають у CNN.

Джерела американського видання заявили, що під виглядом печива росіяни вивозили із країни майже тонну золота. При цьому за останні півтора року росія здійснила щонайменше 16 подібних контрабандних рейсів із суданським золотом.

"Ми давно знаємо, що росія експлуатує природні ресурси Судану. Щоб зберегти доступ до цих ресурсів, росія заохочувала військовий переворот", - заявив журналістам один із колишніх американських чиновників, знайомих із цим питанням.

Також CNN заявляє, що росія підтримала військовий переворот у Судані у 2021 році силами так званого "ПВК Вагнера". Внаслідок перевороту було повалено перехідний цивільний уряд, а компанія Meroe Gold, яку пов'язують із господарем "вагнерівців" Євгеном Пригожиним, отримала можливість добувати суданське золото.

"Постачання золота виявилися ефективним способом накопичення та переміщення багатства, поповнення російської державної скарбниці та обходу міжнародних систем фінансового моніторингу", – повідомляють журналісти.

За даними CNN, росія розпочала контрабанду золота з Судану у 2014 році для обходу західних санкцій за окупацію Криму. Причому, за даними джерел, які наводить видання, близько 90% золота, яке видобувається в Судані, вивозиться контрабандою. За приблизною оцінкою може йтися про більш ніж 14 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що в червні США заборонили імпорт російського золота, а майже через місяць таке ж рішення схвалила Великобританія. Приблизно тоді ж заборону російського золота схвалив і Європейський Союз.

Статті

Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Всі статті