РФ під виглядом печива ввозить золото з Судану для фінансування війни в Україні - CNN

Росія контрабандою вивозить золото із Судану для подальшого фінансування війни в Україні. Про це повідомляє CNN.

Першою ознакою контрабанди став літак, який вилетів із Судану до росії через кілька днів після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Причому у документах було зазначено, що борт перевозить вантаж печива.

"Судан експортує печиво рідко чи взагалі ніколи", - зазначають у CNN.

Джерела американського видання заявили, що під виглядом печива росіяни вивозили із країни майже тонну золота. При цьому за останні півтора року росія здійснила щонайменше 16 подібних контрабандних рейсів із суданським золотом.

"Ми давно знаємо, що росія експлуатує природні ресурси Судану. Щоб зберегти доступ до цих ресурсів, росія заохочувала військовий переворот", - заявив журналістам один із колишніх американських чиновників, знайомих із цим питанням.

Також CNN заявляє, що росія підтримала військовий переворот у Судані у 2021 році силами так званого "ПВК Вагнера". Внаслідок перевороту було повалено перехідний цивільний уряд, а компанія Meroe Gold, яку пов'язують із господарем "вагнерівців" Євгеном Пригожиним, отримала можливість добувати суданське золото.

"Постачання золота виявилися ефективним способом накопичення та переміщення багатства, поповнення російської державної скарбниці та обходу міжнародних систем фінансового моніторингу", – повідомляють журналісти.

За даними CNN, росія розпочала контрабанду золота з Судану у 2014 році для обходу західних санкцій за окупацію Криму. Причому, за даними джерел, які наводить видання, близько 90% золота, яке видобувається в Судані, вивозиться контрабандою. За приблизною оцінкою може йтися про більш ніж 14 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що в червні США заборонили імпорт російського золота, а майже через місяць таке ж рішення схвалила Великобританія. Приблизно тоді ж заборону російського золота схвалив і Європейський Союз.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті