РФ перекинула до кордону з Норвегією і Фінляндією максимальну з початку війни кількість стратегічних бомбардувальників

Росія перекинула до кордону з Норвегією і Фінляндією максимальну з початку війни кількість стратегічних бомбардувальників. Про це свідчить свіжий супутниковий знімок, який публікує норвезьке видання TheBarentsObserver, - пишуть опозиційні російські телеграм-канали 14 травня.

"Стратегічні бомбардувальники Ту-95 і Ту-160, здатні нести ядерну зброю, зайняли всі вільні перони (частини льотного поля аеродрому, де розміщуються літаки) на військовій авіабазі Оленя в Мурманській області", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на супутниковому знімку від 7 травня на Оленячій (розташована за 200 км від кордонів Фінляндії та Норвегії) видно два Ту-160 і чотирнадцять Ту-95.

До вторгнення росії в Україну на базі перебувало лише кілька надзвукових бомбардувальників Ту-22М і військово-транспортних літаків Ан-12, пише TheBarentsObserver. На свіжому знімку видно два Ту-22 і три військово-транспортні літаки Ан. Крім того, на базі з'явився літак-заправник Іл-78.

Відомо, що бомбардувальники з Оленячої здійснюють бойові вильоти для обстрілів України крилатими ракетами, про що свідчать дані українського моніторингу. Але, ймовірно, цим завдання перекинутих бомбардувальників не вичерпуються. Наприкінці квітня НАТО підняло в повітря два F-35, щоб зустріти групу з семи російських літаків, включно з двома бомбардувальниками Ту-160, що летіла в міжнародному повітряному просторі на північ від норвезького регіону Фіннмарк, повідомляє TheBarentsObserver.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті