РФ перекинула до кордону з Норвегією і Фінляндією максимальну з початку війни кількість стратегічних бомбардувальників

Росія перекинула до кордону з Норвегією і Фінляндією максимальну з початку війни кількість стратегічних бомбардувальників. Про це свідчить свіжий супутниковий знімок, який публікує норвезьке видання TheBarentsObserver, - пишуть опозиційні російські телеграм-канали 14 травня.

"Стратегічні бомбардувальники Ту-95 і Ту-160, здатні нести ядерну зброю, зайняли всі вільні перони (частини льотного поля аеродрому, де розміщуються літаки) на військовій авіабазі Оленя в Мурманській області", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на супутниковому знімку від 7 травня на Оленячій (розташована за 200 км від кордонів Фінляндії та Норвегії) видно два Ту-160 і чотирнадцять Ту-95.

До вторгнення росії в Україну на базі перебувало лише кілька надзвукових бомбардувальників Ту-22М і військово-транспортних літаків Ан-12, пише TheBarentsObserver. На свіжому знімку видно два Ту-22 і три військово-транспортні літаки Ан. Крім того, на базі з'явився літак-заправник Іл-78.

Відомо, що бомбардувальники з Оленячої здійснюють бойові вильоти для обстрілів України крилатими ракетами, про що свідчать дані українського моніторингу. Але, ймовірно, цим завдання перекинутих бомбардувальників не вичерпуються. Наприкінці квітня НАТО підняло в повітря два F-35, щоб зустріти групу з семи російських літаків, включно з двома бомбардувальниками Ту-160, що летіла в міжнародному повітряному просторі на північ від норвезького регіону Фіннмарк, повідомляє TheBarentsObserver.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті