РФ очолила перший в історії глобальний рейтинг кіберзлочинності

У першому в історії рейтингу кіберзлочинності росія з великим відривом випереджає Україну, КНР, США і НігеріюТаких висновків дійшли автори дослідження Оксфордського університету та Університету Нового Південного Уельсу в Канберрі, результати якого були опубліковані 10 квітня, повідомляє "Німецька хвиля".

У ході дослідження, яке проводилося впродовж трьох років, було оцінено найзначніші джерела кіберзлочинності й уперше в історії складено рейтинг країн відповідно до Світового індексу кіберзлочинності (WCI, World Cybercrime Index). При цьому використовувалися оцінки 92 провідних експертів у сфері кіберзлочинності з усього світу. Їх попросили визначити найбільш значущі джерела п'яти основних типів кіберзлочинності та оцінити країни за результатами кібератак, професіоналізму та технічних можливостей хакерів.

кібератаки Росія гібридна війна технології Україна

В результаті росія, яка опинилась на першому місці, отримала 58,39 бала, Україна – 36,44 бала, Китай – 27,86 бала, США – 25,01 бала, Нігерія – 21,28 бала. До першої десятки вогнищ світової кіберзлочинності увійшли також Румунія (14,83 бала), Північна Корея (10,61 бала), Велика Британія (9,01 бала), Бразилія (8,93 бала) та Індія (6,13 бала). Місця з 11-го по 20-те зайняли відповідно Іран, Білорусь, Гана, ПАР, Молдова, Ізраїль, Польща, Німеччина, Нідерланди та Латвія. Значення WCI всіх цих країн не досягає 5 балів.

Нагадаємо, СБУ ідентифікувала хакерів російського ГРУ, які здійснили атаку на "Київстар". Матеріали передадуть у Гаагу. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті