РФ може погодитися на мирні переговори, але не піде на припинення вогню – Фесенко

Бойові дії РФ проти України можуть продовжуватися паралельно з мирними переговорами. Про це "ОстроВу" розповів український політолог та директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Американці хочуть, щоб це був другий етап переговорного процесу, щоб після окремих контактів з росіянами та українцями переконати обидві сторони почати прямі перемовини - щоб на якомусь майданчику зустрілися Путін і Зеленський під керівництвом Трампа та домовилися про припинення вогню. Або, на мою думку, що більш раціонально, спочатку потрібно, щоб делегації зустрілися, провели переговори з обговоренням спільних питань і домовилися про припинення вогню. Це логіка самого переговорного процесу, як його бачать американці", - вважає Фесенко.

За його словами, американці бачать переговорний процес наступним чином: спочатку домовитись про припинення вогню і тільки після цього починати довготривалі мирні переговори.

"Це їхня ідея. Інша справа, що ця ідея не подобається Путіну. Як сказав Трамп після розмови з Путіним, Росія зацікавлена в стабільній угоді, в стабільному мирному договорі. Американці також не хочуть нового "Мінська", вони прагнуть стабільної та дієвої мирної угоди. Проте для США на першому місці стоїть швидке припинення війни, щоб бойові дії зупинилися, а далі вже можна починати мирні переговори, які, безумовно, не будуть швидкими і легкими", - зазначив Фесенко.

Політолог вважає, що Росія з великою ймовірністю може погодитися на мирні переговори, але навряд чи піде на припинення вогню.

"Вони одночасно можуть вести переговори і продовжувати війну проти України, як це було в 2014-2015 роках. Це одне з принципових протиріч між позиціями США і Росії, і таких протиріч чимало, що ускладнює швидке досягнення домовленостей між Трампом та Путіним", - підкреслив Володимир Фесенко.

Як повідомлялося раніше, Лавров у жорсткій формі відкинув можливість територіальних поступок Україні під час переговорів.

Статті

Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Донбас
16.02.2025
18:14

"Генерали гуманітарних військ" запропонували вважати "безкорисливу" Росію "Матір'ю народів". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним спікером на інформаційному полі окупованого Донбасу був такий собі Юрій Мезінов. Людина, про яку на непідконтрольних територіях мало хто знав, але, мабуть, через дефіцит більш-менш притомних ньюсмейкерів головне ЗМІ «ДНР»...
Всі статті