Розслідувачі викрили шпигунку ГРУ РФ, яка була власницею бутіка в Італії та дружила зі співробітниками НАТО - ЗМІ

Група розслідувачів стверджує, що викрила шпигунку російської військової розвідки ГРУ, яка десятиліття видавала себе за латиноамериканську дизайнерку ювелірних виробів і гуляла зі співробітниками НАТО в Неаполі. Про це пише The Guardian, - повідомляє "Європейська правда".

Зокрема, у розслідуванні Bellingcat у партнерстві з низкою ЗМІ, включаючи La Repubblica в Італії та Der Spiegel в Німеччині, йдеться, що жінка носила ім'я Марія Адела Кухфельдт Рівера і розповідала людям, яких зустрічала, що вона є дитиною батька німця та матері перуанки, яка народилася в місті Кальяо, Перу.

Насправді ж вона була кадровим офіцером ГРУ з росії.

"Рівера" виявилася тою, кого розвідувальне співтовариство називає нелегальним таємним агентом, навченим видавати себе за іноземця. Московські спецслужби використовували нелегалів ще з раннього радянського періоду. Іноді вони десятиліттями залишаються жити під своїми фальшивими ідентичностями.

Під псевдонімом "Рівера" жінка переміщалася між Римом, Мальтою та Парижем, зрештою оселившись у Неаполі, де розташоване Командування об’єднаних збройних сил НАТО, приблизно у 2013 році. Вона відкрила ювелірний бутик під назвою Serein і вела активне громадське життя.

Її знайомі сказали, що, взявши на себе роль секретаря в неаполітанському відділенні міжнародного клубу Lions Club, вона змогла подружитися з багатьма співробітниками НАТО. Один із співробітників НАТО розповів слідчим, що у нього були короткі романтичні стосунки з "Ріверою".

Традиційно контррозвідувальним службам було надзвичайно важко знайти нелегалів, але у світі біометричних даних, програмного забезпечення для розпізнавання обличчя та можливостей розслідування на основі відкритих даних Росії стало важче тримати своїх нелегалів поза увагою.

Христо Грозєв, генеральний директор Bellingcat і провідний розслідувач розповів, що він вперше виявив слід можливого нелегала ГРУ, коли переглядав надану групою опозиційних хакерів базу даних перетинів кордону, зареєстрованих білоруськими прикордонниками.

Грозєв шукав номери російських паспортів у діапазонах, які, як відомо, використовували оперативники ГРУ, і знайшов численні збіги. Більшість з них мали російські імена, але одне виділялося: Марія Адела Кухфельдт Рівера.

Придивившись уважніше до "Рівери", Грозєв виявив, що вона подорожувала за кількома російськими паспортами з серійними номерами в діапазоні, який використовували інші відомі співробітники ГРУ, включно з офіцером, якого звинуватили в отруєнні "Новічком" болгарського торговця зброєю Еміліана Гебрева, і ще одного офіцера ГРУ, причетного до нападу на Сергєя Скрипаля та його дочку в Солсбері в 2018 році.

Він також виявив, що 15 вересня 2018 року "Рівера" купила квиток з Неаполя в Москву. Напередодні Bellingcat та його російський партнер Insider опублікували статтю про двох отруйників із Солсбері. "Рівера", ймовірно була відкликана своїм керівництвом через побоювання, що інші оперативники з подібними номерами паспортів можуть бути скомпрометовані. Здається, вона більше не покидала росію.

Через два місяці після раптового від’їзду з Неаполя вона опублікувала статус у Facebook італійською мовою, мабуть, щоб пояснити своє зникнення та мовчання, написавши, що пройшла курс хіміотерапії.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті