Ракети великої дальності для HIMARS - США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні

Сполучені Штати Америки оголосили про надання чергового пакету військової допомоги Україні. Про це повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що сума пакету складає 2,2 мільярда доларів. До переліку військової техніки, яку Вашингтон надасть Києву, входять зокрема протитанкові ракети Javelin, артилерійські боєприпаси, а також звичайні ракети та ракети великої дальності для наданих США раніше комплексів HIMARS.

Частина поставки на 1 млрд 725 млн доларів буде профінансована з фонду, відомого як Ініціатива сприяння безпеці України (USAI), який дозволяє адміністрації Байдена замовляти нове озброєння у виробників, а не вилучати його з запасів Пентагону.

Список озброєнь також включає: додаткові 155-мм артилерійські снаряди, 120-мм мінометні боєприпаси, 190 великокаліберних кулеметів із тепловізійними прицілами та відповідними боєприпасами для протидії безпілотним авіаційним системам; 181 машину із захистом від мін та нападів із засідок (MRAP); 250 протитанкових комплексів Javelin; 2000 протитанкових ракет; протипіхотні боєприпаси Claymore; підривні боєприпаси; спорядження для холодної погоди, каски та інше польове спорядження.

До нового пакета допомоги не увійшли західні військові літаки. Україна запитує винищувачі F-15 та F-16. Вашингтон і Берлін чітко означили, що їхнє відправлення Києву може призвести до перетину так званих червоних ліній, що може спричинити ескалацію з боку Москви. У свою чергу у Білому домі заявили, що не перешкоджатимуть, якщо винищувачі F-15 та F-16 захочуть передати інші союзники України.

«Ми ніколи не намагалися змусити іншу країну щось дати чи не дати, і це знову ж таки суверенні рішення, які приймають окремі держави. Тож якщо країна вирішує, що вона хоче надати винищувачі, безумовно, це її рішення, і ми його поважатимемо. Ми хочемо, щоб Україна отримала якнайбільше підтримки», – заявив в інтерв'ю «Голосу Америки» координатор стратегічних комунікацій Ради з національної безпеки США Джон Кірбі.

Він додав, що Сполучені Штати майже щодня ведуть переговори з українськими партнерами про те, якими є їхні потреби у озброєнні.

«Ми зробимо все можливе, щоб переконатися, що вони можуть досягти успіху на полі бою не лише сьогодні, а й у майбутні місяці», – резюмував він.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті