Рада ухвалила заяву про нелегітимність перебування росії в ООН

Верховна Рада України ухвалила заяву про необхідність реформування Організації Об'єднаних Націй та нелегітимність перебування росії в ООН. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на нардепа Ярослава Железняка у Telegram та проект постанови на сайті Ради.

Зазначається, що ухвалу Ради №8229 підтримали 314 депутатів.

У заяві йдеться, що РФ зловживає перебуванням на правах постійного члена в Раді Безпеки ООН і своїми діями порушує основні міжнародно-правові документи, зокрема Статут ООН, Загальну декларацію прав людини, Будапештський меморандум та ін.

"Дії російської федерації становлять неприпустиме та обурливе порушення Статуту ООН безпрецедентних масштабів, зокрема, принципу незастосування сили або загрози силою, у тому числі ядерною зброєю, проти територіальної недоторканності чи політичної незалежності інших держав, принципу мирного вирішення спорів та принципу суверенної рівності держав", - йдеться у заяві.

ВР зазначає, що повноваження росії накладати вето на резолюцію Ради Безпеки ООН прямо суперечить фундаментальному принципу права "ніхто не судить у своїй справі", а також унеможливлює здійснення Радою Безпеки "головної відповідальності за підтримання миру та безпеки", покладеної на неї Статутом ООН.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті