Рада прийняла закон щодо порядку бронювання військовозобов’язаних під час мобілізації

Верховна Рада прийняла закон щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.

"Нарешті прийнято в цілому довгоочікуваний закон #7687 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації", - повідомив він.

"За" проголосували 290 нардепів.

За словами представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука, законопроєкт уточнює категорії військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, а саме:

- передбачається, що особи, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;

- встановлюється, що порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом міністрів.

За словами Ярослава Железняка, у документі враховано дві ключові новації, які просив бізнес для організації прозорої процедури бронювання:

- надання повноважень Уряду на розробку нового порядку бронювання. Цей порядок має включати критерії віднесення підприємств до критичних,

- дозволити проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Як повідомлялося раніше, в Україні можуть посилити мобілізацію у разі виникнення відповідної ситуації на фронті, і у кожного центру комплектування та соцпідтримки (військкомату) є план за кількістю спеціалістів, яких потрібно призвати.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті