Рада прийняла закон щодо порядку бронювання військовозобов’язаних під час мобілізації

Верховна Рада прийняла закон щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.

"Нарешті прийнято в цілому довгоочікуваний закон #7687 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації", - повідомив він.

"За" проголосували 290 нардепів.

За словами представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука, законопроєкт уточнює категорії військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, а саме:

- передбачається, що особи, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;

- встановлюється, що порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом міністрів.

За словами Ярослава Железняка, у документі враховано дві ключові новації, які просив бізнес для організації прозорої процедури бронювання:

- надання повноважень Уряду на розробку нового порядку бронювання. Цей порядок має включати критерії віднесення підприємств до критичних,

- дозволити проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Як повідомлялося раніше, в Україні можуть посилити мобілізацію у разі виникнення відповідної ситуації на фронті, і у кожного центру комплектування та соцпідтримки (військкомату) є план за кількістю спеціалістів, яких потрібно призвати.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті