П’ять "освітянок" з окупованої Луганщини отримали підозру у співпраці з державою-агресором

П’ятьом "освітянкам" з окупованої Луганщини, які впроваджують російські стандарти освіти, повідомлено про підозру у співпраці з державою-агресором. Про це повідомила Луганська обласна прокуратура на своїй сторінці у Facebook 3 листопада.

"За процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури та Старобільської окружної прокуратури повідомлено про підозру п’ятьом призначеним окупантами "працівникам освітньої сфери" так званої "ЛНР", – сказано в повідомленні. – Їм інкриміновано колабораційну діяльність".

Уточнюється, що після захоплення території Луганщини окупаційна влада рф почала вимагати від керівництва закладів освіти "деукраїнізувати" шкільні програми та від початку нового навчального року перейти на освітні стандарти РФ.

Підкреслюється, що зібрано докази на колишню вчительку з окупованого селища Біловодськ, у серпні 2022 року її призначено директором ліцею, перепідпорядкованого так званій "адміністрації Біловодського району ЛНР".

Повідомляється, що жінка почала впроваджувати у навчальний процес «нові» стандарти з використанням російських підручників та методичних матеріалів. Активно пропагувала створення та залучення учнів до проросійського дитячого об’єднання військово-патріотичного спрямування "Юнармія".

"Осередок діє за підтримки міністерства оборони рф та готує дітей до служби в лавах російській армії", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що наразі жінці повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 111-1 КК України.

Зазначається, що ще четверо підозрюваних добровільно погодилися очолити «органи управління у сфері освіти», які підпорядковуються окупаційній владі країни-агресора. Їхні дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Так, посаду "начальниці управління освіти адміністрації Старобільського району ЛНР" обійняла Галина Межирицька, пенсіонерка та колишній педагог з багаторічним стажем, колишня очільниця Старобільського районного відділу освіти.

Зазначається, що організовувати роботу незаконно створеного "відділу освіти адміністрації Новопсковського району ЛНР" на посаді "начальниці" стала колишня юристка медичної установи.

"Колишня вчителька іноземної мови після окупації населеного пункту добровільно погодилася очолити "відділ освіти Біловодського району ЛНР", – сказано в повідомленні. – Стати "начальницею відділу освіти адміністрації Марківського району ЛНР" окупанти запропонували місцевій домогосподарці".

Підкреслюється, що, очоливши незаконні "структури" псевдореспубліки, вони взяли на себе повноваження з організації, здійснення управління та забезпечення діяльності незаконно створених "закладів освіти" в окупованому Старобільському районі Луганщини.

Зазначається, що, відповідно до санкції статті, директорці ліцею може загрожувати до 3 років позбавлення волі, очільницям "управління та відділів освіти" – до 15 років ув’язнення, з позбавленням права від 10 до 15 років обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна або без такої.

Раніше повідомлялось, що в окупованому Старобільську побили місцевого колаборанта Гончарова – потрапив до лікарні.

Статті

Країна
10.11.2024
09:00

"Жахи нашого містечка". Як місцеві жителі окупованого Донбасу поширюють вигадки про звірства України

...Відлуння Бучі постійно переслідує їх… Саме тому кремлівська пропаганда гарячково розкручує тему нібито звірств ЗСУ на теренах Донбасу, які до "визволення" залишалися під контролем української влади.
Країна
09.11.2024
12:17

Підвищення тарифів на комуналку, борги та підготовка до опалювального сезону. Інтерв'ю з експертом у сфері ЖКГ Олегом Попенком

У червні 2024 року українці вже пережили зростання цін на електроенергію (на 64%), а згідно з "інфляційним звітом" Національного банку України, з 2025 року розпочнеться "поступове приведення тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів".
Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Всі статті