Путін відродив СМЕРШ і розставив вихідців зі спецслужб на більшості вищих посад у росії

Репортер The Wall Street Journal Еван Гершкович, який вийшов із російського ув'язнення після обміну, разом із колегами з'ясував, хто стоїть за численними арештами американців у Росії. З'ясувалося, що репресіями під прикриттям боротьби зі шпигунством керує Департамент контррозвідувальних операцій (ДКРО) ФСБ - аналог створеної Йосипом Сталіним під час Великої Вітчизняної війни спецслужби «Смерть шпигунам» (СМЕРШ), - пише The Moscow Times

Після приходу Путіна до влади директор ФСБ Микола Патрушев, який вважав Росію фортецею, обложеною ворогами із Заходу, дав ДКРВ розширені повноваження по стеженню за приїжджаючими в Росію американськими бізнесменами і дипломатами, розповів колишній керівник європейської розвідки. 

Незважаючи на зростаючу значущість ДКРО для режиму, ніхто за межами вузького кола російських експертів і офіцерів розвідки про нього не чув, зазначає WSJ. Але, за словами однієї людини, знайомої з роботою підрозділу, ДКРО - це як колінвал в автомобілі, без нього вся машина перестала б працювати. 

"Вербувати департамент намагався навіть учнів школи при посольстві США, популярної серед родин іноземних дипломатів, які працювали в Москві. У 2020 р. співробітник департаменту заявив одному з учнів, що його матір затримано, а звільнять її тільки в тому разі, якщо він почне спілкуватися з дітьми дипломатів зі списку ДКРВ, повідомляючи про захоплення і плани на відпочинок їхніх сімей", - пише видання.

Воно зазначає, що боротьба з ворогами - вигідна справа. Співробітники ДКРО отримують щедру зарплату навіть за мірками ФСБ, а також премії за успішні операції, дешеві іпотечні кредити і навіть найкращі місця на російських курортах у пляжний сезон. 

У вихідців зі спецслужб чудові кар'єрні можливості. Близько 80% путінських чиновників вищої ланки є чинними або колишніми співробітниками силових структур, зокрема ФСБ. В останні роки СРСР, за словами соціолога Ольги Криштановської, аналогічний показник становив лише 3%.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті