Путін тричі переносив вторгнення в Україну - ГУР

Російський диктатор Путін тричі переносив затверджені терміни повномасштабного вторгнення до України, доки не переконав свій генштаб віддати наказ на перетин кордону. Про це заявив заступник голови Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв'ю Spiegel.

Скібіцький сказав, що Путін тричі відкладав терміни початку вторгнення до України, востаннє це сталося в середині лютого.

Диктатор обговорював дату початку вторгнення з головою генштабу РФ Валерієм Герасимовим та міністром оборони Сергієм Шойгу.

"ФСБ наполягала на початку наступу, вони були переконані, що достатньо підготувалися до вторгнення. Вони вклали величезні ресурси та підштовхували Герасимова до атаки", – стверджує Скібіцький.

Зрештою, Герасимов піддався тиску і схвалив початок операції. Водночас, наголосив заступник голови ГУР, генштаб РФ серйозно прорахувався в оцінці ситуації. Це випливає з того, що російські частини були забезпечені продовольством, боєприпасами та пальним лише на три доби.

Скібіцький розповів, що розвідка України від початку вторгнення "отримала так багато наведень" від місцевих жителів, що "могли точно сказати, скільки окупантів знаходиться в кожному населеному пункті і в якій саме вони будові".

Ключовою подією поточного етапу війни Скібіцький вважає звільнення Херсона. За його словами, виведені з Херсонської області підрозділи окупантів передислоковані в Запорізьку, Луганську та Донецьку області. Наразі росіяни зосередилися на атаках у районі Бахмута, оскільки "по-перше, вони хочуть контролювати всю Донецьку область, по-друге, створити можливість атакувати Краматорськ та Слов'янськ із півдня", і по-третє, власник ПВК Вагнера Євген Пригожин цим наступом хоче утвердитися за рахунок Шойгу.

"Пригожин звинувачує регулярну армію РФ у тому, що вона не може просунутися вперед, але й у нього теж поки що, за великим рахунком, явних успіхів немає", – сказав Скібіцький.

Як повідомлялося, Путін їде до Мінська, щоб втягнути Білорусь у війну проти України.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті